Wybierz podkład na lato

podkład na lato

Zimą zwykle nasza cera jest szara, ziemista, pojawiają się na niej albo rozszerzone pory, albo się wysusza z powodu włączonych grzejników. Często więc wymaga pokrywania dosyć mocno kryjącym podkładem. Podkład ma też za zadanie ochraniać skórę przed zimnem, wiatrem, mrozem. Latem jednak opalone buzie wyglądają lepiej – zaskórniki znikają, koloryt się wyrównuje, a buzia wymaga ochrony, ale przed słońcem, a nie mrozem. Dlatego na lato warto wybierać podkłady lekkie.

podkład na lato

Krem podkreślający wygląd cery

Ładna cera nie wymaga podkładu, czasami wystarczy krem BB, czyli lekko wyrównujący koloryt. Intensywnie nawilża albo matuje, w zależności od produktu jaki wybierzemy. Nie ukrywa niedoskonałości, ale delikatnie podkreśla naturalny odcień skóry. Jeśli mamy rozszerzone naczynka, możemy użyć delikatnego kremu z odcieniem zielonym, a dopiero później kremu BB. Zwróćmy jednak uwagę na to, czy krem ma filtr UVA i UVB chroniący przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. Jeśli chcemy zmatowić skórę, możemy użyć transparentnego pudru w kamieniu.

podkład na lato

Podkład i odrobina korektora

Mniej idealną cerę można pokryć podkładem. Latem najlepiej jednak sprawdzi się rozświetlający lub matujący, o delikatnej konsystencji, nie zapychający porów. Dobrze, jeśli jest odporny na zmywanie, bo przecież latem często się pocimy i ścieramy kropelki potu z twarzy. Podkład matujący będzie zapobiegać nadmiernemu błyszczeniu się, rozświetlający sprawi, że nasza cera w słońcu będzie promienna i jasna. Na wszelkie niedoskonałości można użyć korektora. Całość wystarczy utrwalić pudrem i makijaż gotowy.

Dodaj komentarz