Wakacyjny niezbędnik

co zabrać na wakacje

Sezon urlopowy można uznać za otwarty. Jeszcze momencik i każdy z nas wyruszy na północ lub południe. Niektórzy wybiorą się za granicę w poszukiwaniu pięknych widoków, wiecznie ciepłego morza i niezawodnego słońca. W każdym przypadku warto odpowiednio skompletować swój bagaż tak, aby nie zabrakło w nich niezbędnego minimum. I nie mam tu na myśli ubrań, bo to kwestia bardzo indywidualna. Są jednak akcesoria, których nie może zabraknąć w twoim bagażu podróżnym.

Wakacyjny niezbędnik – apteczka podróżna

Pakując się na urlop, nie możemy zapomnieć o podręcznej apteczce, tak na wszelki wypadek. Oczywiście na miejscu może być apteka, ale nie musi. Poza tym, może być zamknięta, kiedy najbardziej będziemy jej potrzebować. Warto więc o pewne produkty pierwszej pomocy zadbać osobiście. Wśród niezbędnych akcesoriów nie może zabraknąć jałowych opatrunków, plastrów z opatrunkiem, kremu na obtarcia i skaleczenia, a także środka na oparzenia słoneczne. Bardzo przydatne mogą okazać się leki przeciwbólowe, węgiel aktywny i elektrolity. Tak więc je także należy zapakować do wakacyjnej apteczki. Uwaga! Jeśli cierpimy na alergie, powinnyśmy bezwzględnie zaopatrzyć w leki przeciwhistaminowe, które w razie kontaktu z czynnikami alergizującymi zapobiegną wystąpieniu groźnego w skutkach wstrząsu anafilaktycznego.

apteczka podróżna

Plastry z opatrunkiem

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżam na dłużej czy tylko na weekend, zawsze zabieram ze sobą plasterki z opatrunkiem. I zawsze okazują się być przydatne. Nigdy nie wiadomo, kiedy zatniemy się przy krojeniu chleba. Nie przewidzimy też, czy teoretycznie sprawdzone buty nie zechcą nas obetrzeć. Poza tym, zawsze jesteśmy narażeni na upadku lub krwawe otarcia naskórka. Jak to mówią: przezorny zawsze ubezpieczony.

Żel antybakteryjny

Wakacyjny niezbędnik to także żel antybakteryjny. I tu niektórzy mogą się zdziwić, a jednak! Szczególnie przydatny okazuje się podczas biwaków w lesie i wakacji, gdzie mamy utrudniony dostęp do łazienki i tym samym nie możemy myć rąk tak często, jak powinniśmy. Tego typu żele skutecznie eliminują groźne bakterie i tym samym chronią przed złapaniem jakiejś choroby. Niektóre z preparatów dodatkowo nawilżają skórę.

co zabrać na wakacje

Krem z filtrem

Wakacyjny niezbędnik to również krem z filtrem. Wiem, że każdy powinien o nim pamiętać, ale w natłoku przygotowań, łatwo go pominąć. Więc przypominam. Niezależnie od tego, gdzie wybieramy się na wakacje, krem z filtrem powinniśmy mieć przy sobie. Nawet w mieście słońce potrafi mocno przygrzać i wywołać bolesne poparzenie. Minimalny filtr to 30, ale ja radziłabym wam 50, zwłaszcza jeśli wybieracie się w góry. W górach słońce może być nawet silniejsze niż nad morzem.

Środek przeciw ukąszeniom owadów

Meszki, muszki i komary – każdy z nas wie, jak bardzo utrudniają beztroski odpoczynek. Rozwiązaniem, które zapewni nam większy komfort są preparaty odstraszające owady i tym samym chroniące przed wywołanymi przez nie chorobami. Warto także zadbać o profesjonalne preparaty odstraszające kleszcze. Wiadomo, ja groźne może być ugryzienie tego małego szkodnika. Lepiej więc wcześniej się zabezpieczyć przed ewentualnym atakiem.

Dodaj komentarz