Przyjęcie w ogrodzie – zastawa stołowa czy plastikowe talerze?

zastawa stołowa

Wiosenna i letnia pogoda sprzyja organizowaniu pikników i przyjęć na świeżym powietrzu. Przyjęcie urodzinowe, rocznicowe czy spotkanie w gronie rodzinnym wśród zieleni i kwiatów, to znakomity pomysł. Nawet wystawna impreza, przy odpowiedniej oprawie, może odbyć się właśnie w przydomowym ogródku….

Sposób na deszcz

Znalezienie odpowiedniego terminu na przyjęcie w ogrodzie może być jednak trudne, zwłaszcza gdy chodzi o dłuższy termin. Prognozy pogody wybiegające powyżej 3 dni do przodu często się nie sprawdzają. Dlatego warto rozważyć możliwość przeniesienia się do domu, albo kupić lub wypożyczyć parasole, namiot czy postawić w ogrodzie altankę. Świetnie sprawdzi się także oranżeria przydomowa.

zastawa stołowaWspomóż się profesjonalistami

Jeśli organizujesz wesele, to najlepiej wspomóc się jednak zewnętrzną firmą cateringową, ułożyć plan całego przyjęcia, który uwzględni posiłki na ciepło i zimno oraz gry, zabawy, tańce, a nawet kąpiel w basenie. Na rynku znajdziemy także firmy, które wypożyczą stoły, krzesła, a nawet zastawę stołową, naczynia czy udekorują namiot i stoły. Dobrze jest pomyśleć także o nastrojowym oświetleniu ogrodu i o zabezpieczeniu miejsc, które po ciemku mogą stać się pułapkami na rozbawionych gości: schodków, dołków, oczek wodnych etc. Zapraszając gości na formalne przyjęcie, dobrze jest ich poinformować, że będzie odbywało się ono w ogrodzie i że obowiązuje strój elegancki (gdy wesele) lub luźny (gdy jest to zwykłe towarzyskie spotkanie).

zastawa stołowa

Co na stole?

Oczywiście nie mogę nie wspomnieć o tym, co musi znaleźć się na stołach. Ładne dekoracje i elegancka zastawa stołowa sprawdzi się zarówno podczas wesela, jak i wspólnego grillowania. Tylko grill na szybko obroni się ze stołem z ceratką i plastikowymi talerzami. My jednak mówimy o przyjęciu! Nie może też zabraknąć owoców, ciast, najlepiej tych bez kremu, sałatek i kanapek, które można wziąć w rękę. Jedzenie, które łatwo się psuje lepiej sobie odpuścić. Do picia najlepiej sprawdzi się poncz z alkoholem, a dla osób nieletnich i zmotoryzowanych woda z cytryną lub lemoniada.

Zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komentarz