Przebarwienia na skórze

przebarwienia domowe sposoby

Gładka, promienna i pozbawiona niedoskonałości skóra to marzenie każdej z nas. Nic w tym dziwnego. Twarz to nasza wizytówka. Większość nowo poznanych osób, to właśnie na nią zwraca uwagę w pierwszej kolejności. W dzisiejszych czasach wiele osób boryka się z przebarwieniami. O ile są małe i subtelne, nie stanowią większego problemu. Problem pojawia się w momencie, kiedy przebarwienia na skórze zaczynają przybierać większą postać i nie dają się zamaskować zwykłym makijażem. Co wtedy robić? Możemy udać się do kosmetyczki lub zastosować domowe sposoby.

Na pomoc spieszy rumianek

Przebarwienia na skórze można próbować usunąć wywarem z rumianku. Przygotowuje się go w bardzo prosty sposób. Potrzebna będzie torebka herbaty rumiankowej oraz ½ szklanki wody. Rumianek zaparzamy w szklance wody i gdy będzie gotowy dodajemy do niego sok wyciśnięty z cytryny. Powstałą miksturą przemywamy twarz dwa razy dziennie. Czyli mamy coś na styl toniku. Rumianek w połączeniu z cytryną wykazuje działanie rozjaśniające. Na mniejsze przebarwienia skórne sprawdza się doskonale.

rumianek na przebarwienia

W natarciu ogórek

Przebarwienia na skórze można też rozjaśnić stosując maskę z ogórka i cytryny. Jak ją przygotować? Wystarczy zetrzeć ogórka na tarce i dodać do niego sok wyciśnięty z cytryny. Gotową maskę nakładamy na twarz i trzymamy około 20 minut. Czynność powtarzamy dwa razy w tygodniu.

Świeże, a zaawansowane przebarwienia na skórze

Przebarwienia świeże, a więc takie, które nie zdążyły się jeszcze utrwalić są bardzo proste do rozjaśnienia i usunięcia. W ich przypadku dobre efekty zapewnią domowe sposoby. Przebarwienia zaawansowane nie dadzą się usunąć domowymi maseczkami. W ich przypadku niezbędna jest pomoc specjalisty. Z zabiegów oferowanych przez gabinety kosmetyczne poleca się peeling kawitacyjny wykonywany przy pomocy ultradźwięków. Dobre efekty daje też peeling azjatycki.

Dodaj komentarz