Pot, ból brzucha, choroby… czyli stres

zestresowana

Rozwód, choroba bliskiej osoby, wypadek, problemy w pracy, a nawet narodziny dziecka, święta, wizyta teściowej… takie sytuacje są niezwykle stresowe, sprawiają, że nie tylko nasze myśli, ale także organizm zaczynają reagować negatywnie na niektóre zdarzenia i do nieprzespanych nocy pełnych złych myśli, czy nocnych koszmarów dołączają także inne symptomy nadmiernego stresu.

ból brzucha

Zjadamy własne zęby…

Jednym z objawów stresu jest także nadmierna potliwość. Zły sen wywołuje pocenie całego ciała, budzimy się cali mokrzy. W pracy podczas spotkania podajemy wilgotną dłoń, na bluzce pojawiają się nieestetyczne, wilgotne plamy. Do tego mogą dojść takie objawy jak zaciskanie zębów, szorowanie zębami, co wywołuje bóle szczęki i ubytki w szkliwie. Długo terminowy stres może się więc nawet odbić na stanie uzębienia.

Bóle głowy i skurcze brzucha

Objawem stresu może być także ból głowy, także typowo migrenowy, oraz bóle brzucha. Bóle brzucha spowodowane skurczem mięśni, wzmożone bieganie do toalety, nieprzyjemny ucisk i uczucie pełnego żołądka. Wybierając silny lek na ból brzucha, zwróćmy uwagę na jego bezpieczeństwo i stosujmy dawki przewidziane przez producenta.

joga

Zmień swoje życie

Z długotrwałym stresem trzeba sobie radzić na wiele sposobów. Przedłużające się uczucie zagrożenia czy niepewności mogą przyczynić się do wielu chorób, nawet nowotworowych. Dlatego oprócz używania dezodorantów, lekkich środków nasennych, silnych leków na ból brzucha i głowy należy przede wszystkim spróbować zmienić swoją sytuację życiową (np. pracę), skorzystać z terapii psychologicznej, zajęć relaksacyjnych.

Dodaj komentarz