Sudocrem – krem bez którego trudno się obejść

zimowy spacer

Dziecięca skóra jest niezwykle delikatna i narażona na wiele problemów, powierzchownych, jak i groźniejszych. Zbyt długie leżenie w brudnej pieluszce, niedokładnie wytarta skóra, choroba wirusowa, alergia. To wszystko odbija się na wyglądzie skóry dziecka oraz na jego komforcie.

sudocrem

Najpopularniejszy krem na rynku produktów dla dzieci

Na rynku znaleźć można szereg kosmetyków dla dzieci: do kąpieli, balsamów, oliwek, szamponów, kremów na mróz, wiatr, do opalania. Jednak właściwie istnieje w świadomości rodziców jeden krem, który łagodzi wszelkie podrażnienia. Sudocrem to gęsty, biały, mocno kryjący i tłusty krem dostępny w różnej wielkości opakowaniach: od malutkich, podręcznych, idealnych do torebki, jak i dużych słoików, które wystarczają na miesiące i mają niezwykle korzystną cenę. Co sprawia, że jest on tak popularny? Sudocrem ma działanie odkażające i ściągające, bardzo szybko goi wszelkie rany na skórze, ale też, dzięki gęstej i tłustej konsystencji chroni skórę pupy przed wilgocią, która zbiera się nawet w najlepszej jakości pieluszkach.

bobas

Kiedy smarować skórę Sudocremem

Właściwie nie ma skórnego problemu, z którym sobie nie radzi, dlatego rodzice i lekarze stosują go na pieluszkowe zapalenie skóry i zaczerwienienia na pupie, odleżyny u dzieci i dorosłych, stany zapalne, które pojawiają się przy łojotoku, trądziku młodzieńczym i różowatym, zadrapania i otarcia naskórka, oparzenia słoneczne czy niewielkie odmrożenia, podrażnienia po goleniu, depilacji, odczyny po ukąszeniu owadów, spierzchnięcia, zmiany przy ospie. Co ważne, Sudocrem jest bezpieczny także dla alergików i noworodków.

Dodaj komentarz