Naczynia Philipiak – opinie i zalety

Zdrowe odżywianie to nie tylko wybieranie produktów nieprzetworzonych, o niższej kaloryczności, bez dodatku soli i cukru. To także odpowiedni sposób przygotowania poszczególnych posiłków. Ideałem jest dziś gotowanie na parze oraz smażenie bez konieczności dodawania tłuszczu – niskokaloryczne i lekkostrawne. Myślisz, że zdrowe i dietetyczne gotowanie to prawdziwa droga przez mękę? Nic z tych rzeczy! Mądre gotowanie to żadna filozofia czy sztuka wymagająca specjalnych umiejętności. Odkąd na rynku pojawiły się naczynia Philipiak, wszystko stało się łatwiejsze. Opinie na ich temat potwierdzają tyko, że warte są każdej wydanej złotówki.

Zdrowe gotowanie zaczyna się od wyboru dobrych garnków

Mądre gotowanie zaczyna się od inwestycji w dobrej jakości garnki. Jeśli chcemy żyć zdrowo, nie powinniśmy na nich oszczędzać. Wybierajmy świadomie, uważnie przyglądając się każdemu detalowi. Najlepsze są garnki stalowe, wykonane ze stali szlachetnej chromowo-niklowanej. Nie dość, że są trwałe i nie ulegają odkształcaniu, to na dodatek są kwasoodporne i nie wchodzą w reakcje chemiczne z pożywieniem. Warto też zwrócić uwagę na to, aby naczynia do gotowania miały odpowiednio grube dno, które zapewni równomierne rozprowadzanie ciepła i szybsze gotowanie. W ten sposób przygotowywane potrawy nie przypalą się i nie rozgotują – będą idealne! Dla dietetycznego gotowania bardzo ważne jest również to, aby posiłki przygotowywać bez dodatku tłuszczu i soli. Na takie luksusy pozwalają nam wspomniane wcześniej naczynia Philipiak. Opinie na ich temat są zgodne – to nasza nadzieja na zdrowsze jutro!

 

Naczynia Philipiak – opinie, czyli dlaczego warto?

Co wyróżnia naczynia Philipiak? Sprawdźmy opinie pojawiające się w internecie oraz płynące ze strony kulinarnych autorytetów. Zarówno jedni, jak i drudzy w pierwszej kolejności zwracają uwagę na materiał, z którego poszczególne garnki zostały wykonane. To w nim drzemie największa siła produktów Philipiak i to dzięki niemu produkty włoskiego producenta są praktycznie niezniszczalne. Jest to stal szlachetna – nierdzewna, kwasoodporna, antyalergiczna i antybakteryjna.

stalowe garnki i patelnie to wieloletnia trwałość

Zadowoleni klienci bardzo często w swoich opiniach o naczyniach Philipiak odnoszą się także do akutermicznego dna, dzięki któremu gotowanie jest łatwe i przyjemne, cały proces przebiega bowiem szybciej i co ważne – jedzenie nie przywiera do powierzchni garnka. Nie bez znaczenie jest też uniwersalność naczyń Philipiak. Garnki można stosować zarówno na kuchenkach tradycyjnych, elektrycznych, płytach indukcyjnych, jak również w piekarnikach. Dzieje się to zarówno bez szkody dla naszego zdrowia, jak i stanu samych akcesoriów, które nie zmieniają swoich właściwości i nie odkształcają się. Ale to nie wszystko!

Wśród opinii o naczyniach Philipiak można również znaleźć te, które dotyczą bezpieczeństwa i wygody ich użytkowania. To prawda, że włoska marka zadbała o najmniejsze detale, dzięki którym gotowanie jest w pełni bezpieczne i w żaden sposób nie naraża nas na poparzenie. Wystarczy tu wspomnieć chociażby o nienagrzewających się uchwytach lub odpowiednio wyprofilowanych krawędziach, dzięki którym przelewanie lub odcedzanie zawartości garnka jest o wiele prostsze i nie wymaga użycia dodatkowych akcesoriów. Marka zadbała również o to, aby gotowanie było oszczędne i komfortowe. Chodzi tu przede wszystkim o gotowanie w systemie wieżowym. Stawiając jedno naczynie na drugim możemy w tym samym czasie przygotować posiłek złożony z kilku różnych dań. Prawda, że wygodnie?

Zdrowie ponad wszystko!

Czytając opinie o naczyniach Philipiak, można się również natknąć na powiązania zdrowotne. Nic w tym dziwnego, bowiem „zdrowy styl życia” to główne hasło marki. Naczynia zostały zaprojektowane tak, aby jak najlepiej kumulować ciepło. Do tego są antyalergiczne. W ten sposób przygotowywane w nich potrawy nie tracą na jakości, a szkodliwe dla organizmu materiały nie przedostają się do jedzenia. Co ważne, w naczyniach Philipiak gotuje się bez dodatku soli i tłuszczu, w efekcie czego dania są lekkostrawne i dietetyczne (sprawdź tu: http://www.najwyzszajakosczycia.pl/o-marce-philipiak).

Dodaj komentarz