Magiczny zestaw naczyń do gotowania

zestaw naczyń musi zawierać też garnek na makaron

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Śmiało można powiedzieć, że jest jego sercem. Z tego niezwykłego, wręcz magicznego miejsca, unoszą się smakowite aromaty i powstają  w nim wyjątkowo smaczne potrawy. Pyszne jedzenie ma to do siebie, że potrafi  nie tylko rozpieścić kubki smakowe, ale też cieszyć oczy, a niekiedy przenieść  zmysłami w odległe kraje. Kulinarne czary i podróże będą znacznie łatwiejsze z odpowiednim zestawem naczyń do gotowania.

 Zestaw naczyń do gotowania dla kulinarnego czarodzieja

Prawdziwi kuchenni magicy potrzebują czegoś więcej niż tylko patelni i garnka (chociaż i w posiadaniu tych przedmiotów są w stanie wyczarować pyszne dania). Jednak aby móc doświadczyć kulinarnych teleportacji, do odległych zakątków świata należy postarać się o bardziej magiczne naczynia do gotowania – ale nie o kociołku będziemy tu pisać. Podstawowy zestaw naczyń do gotowania, który zawiera garnki i patelnie różnej wielkości oraz nakrywy jest niezbędny nawet dla zawansowanego maga.

zestaw garnek i patelnia do spaghetti

Miłośnicy kuchni włoskiej swoje magiczne, kuchenne laboratorium powinni wyposażyć o specjalny garnek do gotowania makaronu. Takie naczynie posiada specjalną wkładkę, która pozwala przygotować, nawet bardzo dużą porcję makaronu. Ten czarodziejski garnek może służyć także jako naczynie do gotowania na parze. Lasenger to kolejne naczynie, które powinno pojawić się obok garnka do gotowania makaronu. Już sama nazwa podpowiada, że możemy przygotować w nim pyszna lasagne, ale nie tylko, gdyż nadaje się również do duszenia, pieczenia i podgrzewania przeróżnych potraw.

Do przygotowania azjatycki, aromatycznych i wyrazistych dań będzie potrzeby solidy wok. Bez niego będzie trudno poczuć magię Dalekiego Wschodu. Wok może służyć zarówno do smażenia, jak i gotowania czy duszenia, a nawet grillowania. Koniecznie trzeba poznać wszystkie jego możliwości. Azjatycka kuchnia jest niezwykle inspirująca i ubogaca nasze kulinarne doznania.

Wśród magicznych naczyń o dziwnym kształcie nie sposób nie wspomnieć o zestawie do fondue. Profesjonalny zestaw powinien składać się z:  naczynia i podstawy do fondue, pokrywy zabezpieczającej, specjalnych widelczyków oraz palnika podtrzymującego temperaturę. W tym garnku można rozpuścić nie tylko ser, ale również czekoladę, która, jak wiadomo, od zawsze miała niezwykle kojące właściwości dla duszy i ciała.

Jednym z ostatnich magicznych naczyń do gotowania jest szybkowar. Korzystają z niego ci kucharze – magowie, którzy starają się panować nad czasem. Szybkowary jak sama nazwa wskazuje znacznie ograniczają czas przygotowywania posiłków. Do tego dania w nich ugotowane są zdrowe i nie tracą cennych właściwości.  Podstawy działania szybkowaru znajdziemy tutaj: http://www.philipiakmilano.pl/szybkowar

Magia jakości i stylu

Wybierając zestaw naczynia do gotowania, należy postawić na ich wysoką jakość, która przekłada się również jak jakość przygotowanych potraw. Trzeba również zwrócić uwagę na staranność wykonania. Inwestycja w garnki powinna być inwestycją długoterminową.  Eleganckie i stylowe naczynia zawsze są w modzie. Kupując naczynia do gotowania warto zaufać marce Philipiak Milano, która od 50 lat dba o najwyższą jakość swoich produktów i zdrowie klientów. A z pełną ofertą  znajdziemy na stronie: http://www.philipiakmilano.pl/milano-classic.

Dodaj komentarz