Letni spacer z dzieckiem

potówki u niemowlaka

Wiosna, lato, upały. Idealny czas na spacery, wyjazdy za miasto, wycieczki z dziećmi. Jednak wysoka temperatura, słońce, ale też niewłaściwe przygotowanie się na wyjście z dzieckiem mogą być dla malucha szkodliwe. Jak zapobiegać przegrzaniu, potówką u niemowlaka, a nawet odwodnieniu?

potówki u niemowlaka

Jak nie przegrzać dziecka?

Wózek + ubranko. Najważniejsze, to chronić malucha przed gorącem i słońcem. Jeśli temperatura jest bardzo wysoka, to unikajmy spacerów w godzinach 12-17. Najlepiej wyjść wczesnym rankiem albo wieczorem. Jeśli nie mamy takiej możliwości, albo jesteśmy umówieni na konkretną godzinę, to raczej szybki krok i spacerowanie pod drzewami są lepszym wyjściem, niż długi marsz na otwartym słońcu. Dziecko musi mieć na sobie bawełniane, przewiewne ubranko, w przeciwnym razie u niemowlaka mogą pojawić się potówki. Potówki u niemowlaka to niewielkie krostki, które pojawiają się w miejscach, w których dziecko bardzo się spociło. Zazwyczaj na główce. Dziecku w wózku nie trzeba zakładać czapeczki, jednak maluch powinien być posmarowany kremem z wysokim filtrem, oraz osłonięty budką i parasolką. Dobrze, jeśli w wózku można uchylić materiał, który osłania przewiewne siatki. Gdy maluch ma posiedzieć trochę na kocyku, wtedy należy osłonić główkę lekką, bawełnianą czapeczką lub kapelusikiem.

potówki u niemowlaka

Woda i klimatyzacja

Nawadnianie. Jest niezwykle ważne, ponieważ dziecko podczas upałów intensywnie się poci i szybko odwadnia. Jeśli niemowlę karmione jest piersią, to rozwiązanie jest proste – trzeba je bardzo często przystawiać do piersi. Jeśli zaś pije mleko z butelki, to dziecku można podawać przegotowaną wodę albo rozcieńczone soki naturalne.

Uważajmy na klimatyzację! Jest zbawieniem podczas długiej podróży samochodem, ale musi być regularnie odgrzybiana i dezynfekowana, a temperatura panująca w aucie nie powinna być niższa niż ta na zewnątrz minus 2-3 stopnie. W przeciwnym razie dziecko może się przeziębić, a nawet zachorować na anginę.

Dodaj komentarz