odchudzanie

Jakie są najskuteczniejsze ćwiczenia na odchudzanie?

Wielu z nas co roku zadaje sobie to samo pytanie – “Czy tym razem uda mi się schudnąć do lata?”. Już od początku roku staramy się zrzucić zbędne kilogramy i zdrowo się odżywiać. Postanawiamy przejść na dietę i schudnąć. Z zapałem podchodzimy do odchudzania, które może okazać się trudne, a czasem nawet przytłaczające. Choć obecnie uważa się, że dieta stanowi większą część sukcesu w procesie odchudzania, połączenie jej z ćwiczeniami odchudzającymi pozwoli na uzyskanie szybszych i widocznych efektów. Wprowadzenie aktywności fizycznej w codziennej rutynie przyniesie długotrwałe korzyści zdrowotne i poprawi nasz nastrój. Od czego zatem zacząć, na jakie ćwiczenia postawić by schudnąć? 

Hurtowania odzieży damskiej – partner do prowadzenia biznesu.

Prowadzenie biznesu odzieżowego w dzisiejszych czasach może stanowić wyzwanie. Trendy pojawiają się równie szybko jak i szybko znikają. Często wyznaczane są przez celebrytów, muzyków, aktorów czy po prostu influencerów, którzy na swoich social mediach pokazują coraz to nowsze stylizacje. Bez względu na to, czy prowadzimy biznes stacjonarny czy online, atrakcyjna i konkurencyjna oferta to podstawa sukcesu. Inwestycje w visual merchandising, nowoczesną stronę, obsługę czy marketing nie zwrócą się, jeśli klienci nie znajdą w naszym sklepie niczego, co by ich zainteresowało. Szczególnie wymagającą grupą odbiorców są kobiety. Odzież damska jest zróżnicowana, panie szybciej reagują na trendy. Jednocześnie jak potwierdza wiele badań:

guma pasmanteryjna

Czym są gumy pasmanteryjne i dlaczego są tak popularne?

Projektując odzież, bieliznę, wyposażenie sportowe, medyczne czy robocze, zdecydowanie musimy posiadać odpowiedniej jakości wyposażenie, jak również wykorzystywać odpowiedniej jakości materiały. Od tego zależy efekt końcowy, a więc to, czy nasi klienci kupią to, co produkujemy, czy odzież będzie wygodna, estetyczna, w różnorodnych rozmiarach. Jedną z tych rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę są gumy pasmanteryjne.

odchudzanie

Jak sprawić, aby skóra była napięta po odchudzaniu? Podpowiadamy!

Droga po piękną i zgrabną sylwetkę nie kończy się tylko na zrzuceniu nadprogramowych kilogramów. Po tym, jak udało się schudnąć, często pojawia się inny problem – nadmiar wiotkiej skóry. Jak sprawić, aby po odchudzaniu skóra była gładka i napięta? Wypróbuj Sunekos Body i ciesz się efektami odchudzania w pełni! Wymodelowana sylwetka i elastyczna skóra od teraz idą z sobą w parze! Dowiedz się, jakie są zalety zabiegu!

dzien chlopaka

4 pomysły na prezent na Dzień Chłopaka dla miłośników nowych technologii

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Chłopaka. Co wybrać na prezent dla fana nowinek technologicznych? Oto cztery propozycje, które mają sporą szansę stać się strzałem w przysłowiową dziesiątkę.

pastelowe lato

Bananowy, miętowy, jagodowy… wiosną zasmakuj w pastelach!

Są urocze. Kojarzą się ze słodkościami – z owocowymi lodami albo watą cukrową. Pomagają zapomnieć o szaroburej zimie, a jednocześnie jak nic innego świetnie się z szarością komponują. Pastele, bo o nich mowa, dobrze prezentują się zarówno w postaci stylowych dodatków, jak i (umiejętnie dobranych) total-looków. Ponadto są bardzo modne w tym sezonie! Jak je nosić? Podpowiadamy!

zabezpieczenie sprzetu przed burza

Wakacyjne burze – jak zabezpieczyć sprzęt przed skutkami wyładowań atmosferyczny

Jedni je kochają i wyczekują, inni traktują jak coś normalnego, a wielu panicznie się ich boi. O czym mowa? BURZE! Sezon wyładowań atmosferycznych powoli się zaczyna. Średnia liczba dni burzowych w naszym kraju, w zależności od obszaru, waha się od 15 do nawet ponad 30 w ciągu roku. Zdarzały się jednak lata, gdy na południu Polski liczba dni burzowych sięgała 40-45 rocznie! Najbardziej burzowym miesiącem według pomiarów meteorologów jest lipiec, a sezonem burzowym określa się okres od maja do sierpnia, to wtedy odnotowuje się 90% dni z wyładowaniami atmosferycznymi. Skutkiem burz są niejednokrotnie uszkodzenia sprzętów domowych. Podpowiadamy co zrobić, by się

Dlaczego warto zapisać się na profesjonalny kurs fryzjerski?

Już po maturze większość uczniów decyduje się na to, aby podjąć pracę lub kontynuować naukę na studiach. Niestety uczelnie wyższe nie dają gwarancji tego, że znajdziemy dobrze płatną pracę w zawodzie, który lubimy. Warto więc zastanowić się, gdzie szybko znajdziemy zatrudnienie. Jednym z takich miejsc jest salon fryzjerski, ale żeby pracować na takim stanowisku trzeba mieć odpowiednie umiejętności w zakresie strzyżenia czy stylizacji brody. Żeby zdobyć odpowiednie umiejętności albo podnieść swoje kwalifikacje najlepszym rozwiązaniem jest profesjonalny kurs fryzjerski, gdzie nauczymy się wszystkiego, co jest potrzebne do pracy jako fryzjer czy otworzenia własnej działalności w tej branży. W jakiej formie prowadzone

tenis

Wpływ tenisa ziemnego na zdrowie psychiczne

Marka ASICS przeprowadziła unikalny eksperyment jeszcze przed rozpoczęciem wielkoszlemowego French Open. Z badania, w którym wzięła udział najlepsza tenisistka świata, Iga Świątek, wynika, że zaledwie 15 minut na tenisowym korcie wystarczy, aby zredukować poziom stresu o 35%.

kawa

Mała czarna dobra na wszystko: co mówią o kawie najnowsze badania naukowe?

Kawa jest nie tylko popularnym napojem, ale też częstym tematem badań naukowych. Zainteresowanie nią nie słabnie od lat: eksperci biorą pod lupę jej kolejne właściwości i dowodzą prozdrowotnego działania. Odkrywcze doniesienia na temat kawy płyną do nas ostatnio z całego świata. Oto przegląd tych najnowszych, opublikowanych w 2021 i 2022 roku.

Czy to już miłość? Słodkie wady partnerów

Nowa miłość to dla wielu z nas jedno z najbardziej ekscytujących doświadczeń w życiu. To czas, gdy cały świat prezentuje się w jasnych barwach, czujemy motylki w brzuchu, a nasz Ukochany lub Ukochana to po prostu chodzący ideał. Taka sielanka trwa jednak parę miesięcy, by potem naszym oczom ukazały się pierwsze niedociągnięcia w charakterze naszego partnera. Czy, jak mówią słowa piosenki, „miłość ci wszystko wybaczy”? Na co zakochani z chęcią przymykają oko w związku, a co z czasem staje się nie do zniesienia?

Zauroczenie, a zakochanie – czym się różnią?

Mówi się, że na początkowym etapie nowego związku mamy do czynienia najpierw z zauroczeniem. To stan, który pokrótce omówiliśmy na wstępie – partner wydaje się być ideałem pod każdym względem, uwielbiamy spędzać z nim czas, patrzeć na niego i go słuchać. Drobne wady czy nawyki są dla nas słodkie, urocze, zabawne. Nie zwracamy na nie większej uwagi. Liczy się tylko to wspaniałe uczucie uniesienia i błogości, gdy przebywamy w towarzystwie tej wyjątkowej osoby. Zauroczenie to nie jest głębokie uczucie. To intensywne, acz dość ulotne emocje, które sprawiają, że nie jesteśmy w stanie myśleć o niczym innym niż o obiekcie naszych westchnień. W grę może też wchodzić silny pociąg seksualny, który potęguje te odczucia. Choć wiele osób już na tym etapie deklaruje wielką i głęboką miłość, na jej „sprawdzian” przyjdzie jeszcze czas. I to już niedługo…

Gdy ze swoją sympatią poznajemy się nieco lepiej, być może przeżywamy nie tylko miłe chwile, ale stawiamy też czoła pierwszym drobnym problemom, zaczyna rozwijać się głębsze uczucie, a więc zakochanie. Na tym etapie przemija już ta niesamowita fascynacja, która ustępuje miejsca po prostu radości i szczęściu wynikającemu z przebywania z tą osobą. Czujemy, że dobrze nam się ze sobą spędza czas, potrafimy rozmawiać też o trudniejszych kwestiach. Ale drugą stroną medalu jest też to, co niektórzy nazywają „spadnięciem klapek z oczu” lub „zdjęciem różowych okularów”. Otóż przywary, które wcześniej były dla nas urocze, dziś zaczynają irytować. Mogą pojawić się pierwsze nieporozumienia i napięcia. Czy to oznacza koniec wielkiej miłości?

miłość - dwoje zakochanych

Gdy etap zauroczenia mija…

Im dłużej jesteśmy w związku, tym lepiej siebie poznajemy. Odkrywamy zarówno zalety, jak i wady u siebie nawzajem. Dzieje się to szczególnie wtedy, gdy zaczynamy dzielić codzienność, czyli mieszkamy ze sobą. Jakie „słodkie” wady partnera mogą dać się nam we znaki?

Spóźnialstwo

Umówiliście się na randkę, czekasz pod kinem już od 20 minut, przestępując z nogi na nogę, wiedząc, że już na pewno spóźniliście się na seans, a tymczasem Twój partner lub partnerka beztrosko, wolnym krokiem, z szerokim uśmiechem zmierza do Ciebie bez cienia wyrzutów sumienia. Brzmi znajomo? Dla wielu osób tak. Związek osoby do bólu punktualnej z kimś, kto nie przywiązuje do tego większej wagi to prawdziwa próba uczuć. Wcale jednak nie musi być powodem zakończenia znajomości. Może czasami wystarczy szczerze porozmawiać z partnerem i wyjaśnić, jak jego spóźnialstwo na nas wpływa – że na przykład czujemy się dla niego nieważni, niewarci wysiłku, by być na spotkaniu na czas. Najpewniej okaże się, że nasz spóźnialski partner ma do tego zupełnie inny stosunek i nigdy nie pomyślałby, że sprawia nam tym przykrość. Szczera wymiana myśli to podstawa. Pomóc może też zakup wypasionego zegarka w prezencie. 😉

Bałaganiarstwo

Częstą przywarą, którą zauważają głównie kobiety u swoich mężczyzn jest skłonność do tworzenia wszechogarniającego bałaganu wokół siebie. Skarpetki rozsiane po całym domu niczym tajemniczy szlak do wyspy skarbów? Kunsztowne piramidy brudnych naczyń piętrzące się przy zlewie? To tylko początek listy grzechów i przewinień, na jakie uskarżają się kobiety w związkach. I rzeczywiście bywa to kością niezgody. Prawdziwa miłość jest jednak w stanie przezwyciężyć ten palący problem. Kluczem do sukcesu jest po prostu kompromis z obu stron. To normalne, że osoby, które wcześniej żyły osobno i miały jakieś wyrobione nawyki, muszą się po prostu dotrzeć, rozpoczynając wspólne życie. Kwestia dbania o porządek wokół siebie to jedna z tych rzeczy, którą warto omówić. A czasem przymknąć oko, gdy widzimy, że mimo usilnych starań nasz partner nie jest w stanie zamienić się w Perfekcyjnego Pana Domu…

czy to już miłość - bałagan

Chrapanie w nocy

Nawet największa miłość może zostać wystawiona na poważną próbę z powodu… chrapania. Tak, moi drodzy, chrapanie w nocy to coś, o czym z początku nie wiemy i nie dowiemy się dopóki, nie zaczniemy tych nocy spędzać ze sobą regularnie – a więc najczęściej, gdy już ze sobą zamieszkamy. Osoba chrapiąca może nawet sobie z tego nie zdawać sprawy, ale jej partner lub partnerka mają jednym słowem, przekichane. Na szczęście z chrapaniem można sobie poradzić – zwykle wystarczy nieco zmienić pozycję ciała podczas snu, zadbać o dopływ świeżego powietrza, unikać przejadania się późnym wieczorem oraz dbać o regularne wysypianie. Wysiłki wkładane z obu stron z pewnością przyniosą dobre efekty. Jeżeli mimo to problem nie ustępuje, może warto poszukać profesjonalnej pomocy. A ostatecznie pozostaje używanie w nocy stoperów wyciszających przez osobę niechrapiącą…

>> Czytaj więcej o chrapaniu

Miłość to akceptacja i ciągły kompromis

Choć przywary partnerów często są tematem żartów, jeszcze częściej bywa, że przyczyniają się do rozpadu związku. To bardzo przykre. Warto więc pamiętać, że miłość to tak naprawdę ciągły kompromis, bo nie ma dwóch takich samych osób. Poza tym w związku macie być partnerami, a nie klonami – to właśnie ta różnorodność cech sprawia, że związek jest ciekawy i może się rozwijać. A gdy mierzysz się z jakąś wadą partnera, pomyśl, czy to naprawdę tak wielki problem? Spróbuj dostrzec pozytywną stronę tej irytującej cechy. Może się okazać, że w gruncie rzeczy jest to coś, co spodobało Ci się w partnerze na początku znajomości. Często pozorne wady mają związek z dobrymi cechami, za które pokochaliśmy tę osobę. To niejako druga strona medalu, druga strona jego osobowości. Gdy tak na to patrzymy, łatwiej nam przymykać na nie oko i skupiać się na tym, co dobre.

O autorze

Odpowiedz