Herbaty i zioła – oczyść organizm na wiosnę!

Ciężkie i tłuste potrawy, nadmiar kawy i mięsa, dużo cukru i nabiału w diecie powodują, że zimą organizm się zakwasza. Przez to organizm traci odporność i staje się bardziej podatny na infekcje. Wiosną warto oczyścić organizm – pomogą w tym herbaty i zioła.Jeśli po zimie została Ci ziemista cera, wypadające włosy, łamiące się paznokcie, zaparcia, brak sił witalnych, bóle głowy, to prawdopodobną przyczyną tego jest nagromadzenie się toksyn w tkankach. Aby poprawić stan zdrowia i znów promieniście wyglądać, potrzebujesz detoksu. Oto zioła i herbaty, które pomogą Ci odkwasić organizm.

Yerba mate

Miło jest zacząć dzień od filiżanki mocnej kawy. Napój budzi, ożywia, aktywizuje do działania nie tylko Ciebie, ale również organizm, przyspieszając proces metabolizmu. Niestety, z drugiej strony, kawa odwadnia, wypłukując wapń i magnez. Poza tym, kofeina w większych ilościach nie jest wskazana dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią. Równie pobudzającym co kawa naparem, a jednocześnie bezpiecznym, jest yerba mate. Przygotowywany z liści ostrokrzewu paragwajskiego napój obniża poziom cholesterolu, działa moczopędnie, chroni wątrobę, a przy tym pobudza nie gorzej niż kawa.herbata22

 

Czystek

Nie bez powodu roślina ma taką a nie inną nazwę. Pochodzący z basenu Morza Śródziemnego czystek ma sporo korzystnych właściwości związanych z oczyszczaniem organizmu. Pity regularnie napar ziołowy dokładnie detoksykuje skórę, działając od środka. Skutecznie eliminuje też nagromadzone w organizmie metale ciężkie. A także świetnie odkwasza: działa alkalizująco, doprowadzając do równowagi kwasowo-zasadowej we krwi. Oprócz tego, czystek uderza w wolne rodniki, przywracając cerze młodość i promienny wygląd, dba o włosy, walczy z opryszczką i działa antyuczuleniowo.

Herbata zielona

O zaletach zielonej herbaty www.herbata.info można się rozpisywać długo. Zaparzana krótko herbata podnosi ciśnienie, trzymana przez dłuższy czas – przeciwnie, obniża. Odpowiednio przyrządzona potrafi z rana pobudzić. Ale jest też niezastąpiona przy wiosennym oczyszczaniu organizmu. Zielona herbata bowiem eliminuje z organizmu toksyny powstałe w tkankach wyniku przemiany materii oraz odłożone po spożyciu produktów bogatych w konserwanty i sztuczne barwników. Zielona herbata działa dobrze na trawienie, dlatego napój jest polecany również dla osób pragnących na wiosnę poprawić linię.

Green Tea

Pokrzywa

Rośliny tej raczej się unika na swojej drodze, w obawie przed nieprzyjemnymi poparzeniami. Jednak w wiosennej kuracji oczyszczającej bez pokrzywy ani rusz. Po pierwsze, zawiera ona sporo witamin i minerałów. Uzupełnienie tych braków w organizmie z pewnością przywróci Ci energię. Zawarte w liściach pokrzywy substancje działają też moczopędnie, oczyszczając tkanki ze szkodliwych produktów metabolizmu. Pokrzywa łagodzi też problemy żołądkowe, w tym bóle i biegunkę.

Podczas wiosennego oczyszczania organizmu najważniejszą sprawą jest nawadnianie. Picie samych herbat i naparów ziołowych może nie wystarczyć, dlatego warto uzupełnić dietę o zwykłą wiodę niegazowaną.

Dodaj komentarz