Karmienie noworodka – co zabrać ze sobą do szpitala?

mleko nan opinie

O tym, że do przyjścia na świat dziecka należy się solidnie przygotować wiadomo. Każda mama ma aż 9 miesięcy na to, by oswoić się z myślą o tym, że życie jej i jej rodziny zmieni się o 180 stopni. Na liście rzeczy do zrobienia pojawiają się więc informacje “przeczytaj poradnik”, “zapisz się do szkoły rodzenia”, “zrób remont w pokoju” oraz “kup wyprawkę”. O ile wiemy, że dziecku przydadzą się ubranka, pieluszki, wózek i łóżeczko, o tyle wiele mam dopiero na końcu myśli o tym, co spakować ze sobą do szpitala. Czy brać laktator? Butelki? Mleko modyfikowane? Czy jednak krem na popękane brodawki i wkładki laktacyjne?

mleko nan opinie

Naturalne karmienie dziecka

W każdym szpitalu promowane jest naturalne karmienie piersią. Położna pomaga przystawić dziecko do piersi i kontroluje proces ssania. To dobrze, bo dla noworodka nie ma lepszego sposobu karmienia jak naturalne. Niestety, nie każdej mamie karmienie przychodzi z łatwością, często na początku pojawiają się spękania i bolesność brodawek, dlatego warto wziąć ze sobą krem łagodzący podrażnienia oraz delikatne wkładki do biustonosza, które zapobiegają ubrudzeniu bielizny (część kremów ma gęstą konsystencję i ciemny kolor).

mleko nan opinie

Mdyfiowane mleko Nan – opinie o mieszankach dla noworodków

Nie zawsze też mama może karmić piersią, zwłaszcza gdy przyjmuje leki wpływające na jakość pokarmu. Wtedy warto mieć ze sobą także butelki, podgrzewacz do mleka, szczoteczkę i płyn do ich czyszczenia oraz dwa rodzaje smoczków, na wypadek, gdyby maluch któregoś nie zaakceptował. Jeśli mama z góry nastawia się na karmienie butelką, a nie piersią, powinna wyraźnie to zasygnalizować położnym w szpitalu i zaopatrzyć się w zapas mleka modyfikowanego. Dobre opinie ma mleko Nan. Na początek można kupić jedną, niewielką puszkę, by sprawdzić, czy dziecko będzie chciało je pić. Pamiętajmy, że malutkie dziecko wypija nie więcej niż 2-3 łyżeczki pokarmu! Nie róbmy więc dużej porcji mleka w butelce, bo po 2 godzinach i tak trzeba je wylać.

Pakując torbę do szpitala trzeba więc zastanowić się, jak chcemy dziecko karmić, poczytać opinie o Nan i innych mlekach, sprawdzić, jak w szpitalu, w którym chcemy rodzić traktowane jest karmienie naturalne, a jak karmienie mlekiem modyfikowanym oraz jakie sprzęty mogą się przydać w szpitalu pilnie, gdyż dziecko na posiłek nie poczeka do godzin odwiedzin najbliższej rodziny.

Dodaj komentarz