Alkohol? Tak, ale rozsądnie!

furagina a alkohol

 

Osoby dorosłe mogą pić alkohol. Oczywiście chodzi o picie rozsądne. Nikt bowiem nie może nam zabronić rozkoszowania się lampką ulubionego czerwonego wina, które odpręża, znakomicie działa na nasze serce, czy zapobiega starzeniu się i chorobom nowotworowym. Niektórym osobom z chorobami serca polecany jest nawet kieliszek koniaku, a osoby z problemami nerkowymi wiedzą, że nic tak nie oczyszcza tego ważnego narządu jak szklaneczka piwa. Jednak codzienne sięganie po alkohol to prosta droga do alkoholizmu, a picie przy każdej okazji może się okazać… śmiertelnie niebezpieczne.

furagina a alkohol
Nie wolno Ci pić, gdy wiesz, że będziesz prowadzić samochód

Pijak za kółkiem

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to największy problem występujący na polskich drogach. Kierowcy pijani zabiją rocznie nawet kilkadziesiąt osób, a w świąteczne weekendy policjanci zatrzymują nawet 1000 osób, które wsiadły za kółko pod wpływem. Alkohol, nawet w niewielkiej ilości, spowalnia koncentrację i naszą umiejętność oceny sytuacji, wywołuje zaburzenia wzrokowe, ale też dodaje pewności siebie, która za kółkiem może sprawić, że zamiast jechać 50 km/h pojedziemy 150 km/h. Jeśli wsiadasz do samochodu po piwie, winie, ponczu, drinku jestem potencjalnym zabójcą!

FAS i karmienie malucha

Nierozsądne jest także picie alkoholu przez kobiety w ciąży i karmiące. Powinny pamiętać, że na nie szklaneczka piwa może w ogóle nie podziałać, a już ich dziecko, ważące przecież 1-4 kg, z nie do końca rozwiniętym układem nerwowym jest po takiej dawce alkoholu po prostu pijane. Dzieci, których mamy piły rodzą się mniejsze, mają problemy z uczeniem się i koncentracją, a nawet są upośledzone.  Są ofiarami Alkoholowego Zespołu Płodowego, czyli FAS. Alkohol przenika też do mleka mamy, dlatego picie alkoholu i karmienie piersią nie powinny iść w parze….

furagina a alkohol
Leki + alkohol = problemy

Paracetamol, antybiotyk, Furagina a alkohol

O odstawienie alkoholu proszone są także osoby przyjmujące leki. Powszechnie wiemy, że nie wolno pić alkoholu podczas terapii antybiotykowej, ale nie można też tego robić, gdy przyjmujemy zwykłe leki przeciwbólowe. Nie “lubią się” także Furagina i alkohol. To popularny lek na zapalenie układu moczowego – częstą przypadłość u kobiet. Połączenie jakiekolwiek leku i alkoholu nigdy nie jest dobre – mogą pojawić się wymioty, ból brzucha, pot, wysypka, oraz po takim “koktajlu” szybciej się upijamy.

Zdjęcia pochodzą z portalu https://pixabay.com

Dodaj komentarz