4 sposoby na chroniczne zmęczenie

chroniczne zmęczenie

Brak życiowej energii może być związana z porą roku, z jakością diety, z reakcją na brak słońca czy niedobór snu. Każdy człowiek, który przez kilka tygodni pracuje na najwyższych obrotach, w którymś momencie poczuje się kompletnie “padnięty”. Jednak każdy może podjąć kroki, które sprawią, że zmęczenie będzie mniejsze. Oczywiście przyda się ograniczenie godzin pracy lub nauki, większa ilość snu czy wzbogacenie diety w wysokiej jakości produkty.

Kilka sposobów na chroniczne zmęczenie:

1. Pozytywne myślenie
Kiedy czujemy zmęczenie, mamy ochotę usiąść przed telewizorem czy komputerem, albo w samotności użalać się nad sobą. Lepiej jednak szukać codziennie powodów do radości i od rana wykonywać wszelkie niezbędne prace, by wieczorem mieć czas na relaks.

chroniczne zmęczenie

2. Dobrze zaczynaj dzień
Staraj się nie wstawać lewą nogą. Rano przewietrz pokój, zrób kilka przysiadów, zaparz aromatyczną kawę i zjedz smaczne śniadanie, najlepiej na ciepło.

chroniczne zmęczenie

3. Zrób przerwę obiadową
Energia dostarczona w ciągu dnia, pozwoli na pracę i na aktywny relaks wieczorem. Warto też na kwadrans zamknąć oczy i podrzemać.

chroniczne zmęczenie

4. Medytuj
Zapisz się na jogę albo inne ćwiczenia, które polegają na rozciąganiu całego ciała. Wzmacniają system immunologiczny i regulują pracę systemu nerwowego, odsuwają ryzyko wystąpienia nerwic i depresji.

chroniczne zmęczenie

Zdjęcia: pxhere.com

Dodaj komentarz