Egzotyczne wakacje w kraju kwitnącej wiśni

kwiat kwitnącej wiśni

Egzotyczne wakacje to marzenie wielu z nas. Zwłaszcza te w Azji mogą się okazać niezwykle bezpieczne, a jednocześnie pełne wrażeń, odkrywania nowych smaków, poznawania kompletnie obcej kultury… Na luksusowe wakacje warto polecieć do Japonii.

Japonia

Wakacje pełne wrażeń

Japonia wydaje się krajem ciekawym już przez same symbole, jakie z nią kojarzymy – piękne kwitnące wiśnie, samuraje i gejsze, a do tego osobliwy sposób ubierania się mieszkańców dużych miast, przepiękna architektura i odległa nam religia. Chociaż zwiedzanie Japonii wiąże się z przebywaniem w gorącym i wilgotnym klimacie, to jednak widoki zapierające dech w piersiach wynagradzają lepkość powietrza….. Odnaleźć w Japonii można zarówno relaks i ciszę typową dla buddyjskich świątyń, jak i dyskotekowy wręcz wystrój dużych miast pełnych atrakcji i imprez karaoke.

Tokio

Kiedy warto polecieć do Japonii?

Jeśli zależy nam na ładnej pogodzie, to najlepiej do Japonii jechać w kwietniu. Wtedy jest tam ciepło, ale nie upalnie i nie wilgotno i właśnie w kwietniu kwitną wiśnie…. Od czerwca do lipca trwa tam pora deszczowa, a we wrześniu często pojawiają się tajfuny. W grudniu i styczniu z kolei krajobraz jest bajkowo czerwony, bo wtedy właśnie ten kolor przyjmują liście klonów momiji. O każdej porze roku warto jednak zobaczyć świątynie buddyjskiej w górach Kioto, samurajskie zamki i tłoczne Tokio. Warto też spróbować surowej ryby i innych owoców morza, pomoczyć się w gorących źródłach i napić się zielonej herbaty.

Dodaj komentarz