Zgubne skutki imprezowania

alka seltzer

Karnawał w pełni, lokale nocne zapełniają się imprezowiczami. Nie każdy jednak ma ciągle 20 lat i jest odporny na całonocne szaleństwo. Tańce do rana, alkohol i niezdrowe jedzenie mogą odbić się na samopoczuciu i doszczętnie zniszczyć weekend, który przeznaczymy na odpoczynek po hucznej prywatce. Jak można sobie poradzić ze skutkami zabawy?

alka seltzer

Rozstrój żołądka

Dobrze prowadząca się dojrzała osoba nie jada na kolację ciężkostrawnych potraw. Jednak podczas całonocnej imprezy wolno wszystko i zamawiamy burgery, barszczyki z mięsnymi pasztecikami, lub o 5 rano, w drodze z imprezy, wpadamy do jedynej otwartej o tej porze budce z kebabem. To może skończyć się bólem żołądka i uczuciem wzdęcia. W takim przypadku warto zajrzeć do domowej szafki i poszukać herbaty z rumianku lub mięty pieprzowej. Osoby, które nie lubią ziółek mają może butelkę popularnej coli. Nie jest to zdrowy napój, ale od dawna jest używany w leczeniu rozstroju żołądka. Przydatny może okazać się także ocet jabłkowy zmieszany z odrobiną ciepłej wody albo po prostu woda z wyciśniętą cytryną.

Kac

To niestety najczęściej spotykana dolegliwość po całonocnej imprezie. Organizm na kacu jest wrażliwy na światło, dźwięki, domaga się nawodnienia, a głowa boli. Już wybierając się na imprezę warto kupić w aptece albo supermarkecie Alka Zeltzer*. To najpopularniejszy lek, który łagodzi ból i zmniejsza ogólne rozbicie organizmu. Warto też sięgnąć po butelkę z wysoko zmineralizowaną wodą.

alka seltzerOdciski

To częsta przypadłość po nocy spędzonej na parkiecie. Jeśli buty były nowe i za bardzo dopasowane, odciski mogą pojawić się na piętach i palcach, a wtedy ból jest nie do zniesienia. Najlepiej wymęczone stopy wymoczyć w ciepłej wodzie z dodatkiem soli do stóp, a odciski zakleić plastrem z jałowym opatrunkiem.

Zdjęcia: unsplash.com&pxhere.com

*Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dodaj komentarz