Zgrabne uda – sprawdź, co robić

ćwiczenia na zgrabne uda

Każda kobieta chce wyglądać dobrze i zgrabnie. Marzeniem wielu są zgrabne uda, choć znam i takie panie, które największą wagę przykładają do brzucha lub zgrabnych ramion. O ile tylko nieliczne są szczęściarami, wobec których matka natura była bardzo hojna, o tyle większość musi ciężko pracować na efekt wow. Drogie Panie, prawda jest taka, że jeśli nie poświęcimy naszym nogom odpowiedniej uwagi, szybko stracą na swej jędrności i elastyczności. Jeśli walczymy o ładny brzuch, wówczas musimy postawić przede wszystkim na dietę. Z nogami jest odwrotnie. Tutaj dieta to tylko dodatek. O wiele większą rolę odgrywa aktywność fizyczna. Jakie treningi sprawdzą się najlepiej? Na co postawić, aby mieć zgrabne uda?

Na początek – spacery

Jeśli jesteśmy na początku drogi, powinnyśmy zacząć od spacerów. Tego typu aktywność doskonale przygotuje nasz organizm do podjęcia wyzwania z innymi treningami. Ile czasu spacerować? Dobrze jest każdego dnia przejść 10 tysięcy kroków. Myślisz, że to zbyt dużo? Zamień pewne czynności na inne, a kroki same się zrobią. Co mam na myśli? Zamiast windy możesz wybrać schody. Zamiast jechać tramwajem lub autobusem cały odcinek, wysiądź przystanek lub dwa wcześniej i przejdź na nogach. Rób przerwy w pracy – wystarczy nawet 5 minut i w tym czasie przespaceruj się trochę. Chodź podczas rozmawiania przez telefon. Możliwości jest naprawdę dużo.

bieganie

Bieganie na zgrabne uda

Bieganie pięknie modeluje i wzmacnia nogi. Przy okazji wysmukla też pozostałe partie ciała, więc cała sylwetka na tym zyska. Od razu musimy sobie powiedzieć, że nie musisz biegać codziennie. Nawet nie jest to wskazane, zwłaszcza, jeśli jesteś początkująca. Trzy razy w tygodniu to optymalne rozwiązanie. Staraj się biegać 30-40 minut. Z czasem wydłużaj ten czas.

Gimnastyka na zgrabne uda

Doskonałym sposobem na szczupłe uda jest również joga i pilates. Nie ma czemu się dziwić. Od dawna wiadomo, że ćwiczenia rozciągające rzeźbią mięśnie głębokie oraz sprawiają, że nogi stają się smuklejsze. Pod ich wpływem zmienia się też ich kształt. Szybko stają się zgrabne, mocne i wyrzeźbione w kobiecy sposób.

pilates na zgrabne uda

Zgrabne uda dzięki treningom siłowym

I na koniec coś, co zapewni ci genialne nogi. Trening siłowy sprawi, że twoje uda szybko staną się jędrne i umięśnione. Koniec z cellulitem i trzęsącą się galaretą. Wbrew pozorom, trening siłowy nie nada twojej sylwetce męskiego wyglądu. Przeciwnie – dzięki niemu spalisz więcej kalorii, a w miejscu tkanki tłuszczowej szybko pojawią się mięśnie.

Dodaj komentarz