Wanny w nowoczesnych wnętrzach: jakie modele mamy do wyboru?

Nowoczesne łazienki kojarzą się przede wszystkim z przeszklonymi kabinami prysznicowymi. Jeśli jednak dysponujesz dużym pomieszczeniem, możesz pokusić się o zamontowanie wygodnej wanny. Dzięki niej relaksujące kąpiele pozwolą odpocząć i odprężyć się po ciężkim dniu w pracy. Zobacz, jaką wannę wybrać do nowoczesnej łazienki.

Wanny wolnostojące

Styl nowoczesny w aranżacji wnętrz promuje minimalizm, prostotę kształtów i umiarkowanie w zdobnictwie. Poszczególne sprzęty mają formy proste, ale jednocześnie efektowne. Nacisk kładziemy na ich funkcjonalność, którą podkreślić można poprzez odpowiednie wyeksponowanie. W przypadku łazienki bardzo stylowym i eleganckim rozwiązaniem jest wyodrębnienie strefy kąpielowej i stworzenie w niej przyjaznej, odprężającej atmosfery. W bogatej ofercie producentów bez trudu znajdziemy dopracowane w najmniejszym detalu wanny wolnostojące. Umieszczenie tego elementu wyposażenia w pewnej odległości od ściany pozwoli wydobyć jego walory estetyczne. Co więcej, rozwiązanie to sprawdzi się nie tylko w dużym pomieszczeniu kąpielowym, ale także w tym średniej wielkości. Dzięki takiemu zabiegowi optycznie powiększymy łazienkę. Oprócz tradycyjnych wanien w kolorze białym, znajdziemy także bardziej wyraziste urządzenia – czerwień lub czerń świetnie komponować się będzie z minimalistycznym wnętrzem. Kolor żółty warto połączyć z szarościami, aby stonować nieco jego krzykliwy wydźwięk. Szare wanny warto uzupełnić nieco bardziej barwnymi dodatkami.

top_wanna_z_prysznicem

Postaw na ciekawe kształty

Oprócz kolorystyki, zaskoczyć nas mogą także nietypowe kształty nowoczesnych wanien. Mamy do wyboru nie tylko urządzenia owalne, wydłużone i odpowiednio wyprofilowane. W ofercie sklepów znajdziemy także modele bardziej kanciaste, kwadratowe, prostokątne i trapezowate. Takie ostre, geometryczne formy świetnie wpiszą się w nowoczesny wystrój łazienki. Ciekawym rozwiązaniem w przypadku przestronnej łazienki jest umieszczenie w jej centralnej części dużej, idealnie okrągłej wanny; dzięki takiemu zabiegowi nasza łazienka nabierze stylu, stanie się luksusowym miejscem wypoczynku.

Nowoczesne technologie w twojej łazience

Oprócz kwestii wizualnych, warto zwrócić uwagę także na możliwości techniczne nowoczesnych urządzeń sanitarnych. Świetnym pomysłem jest zakup wanny wyposażonej w dysze do hydromasażu. Docenią je zwłaszcza miłośnicy salonów spa. Podświetlanie za pomocą lamp LED sprawi, że we własnej łazience stworzymy klimat rodem z salonu piękności. Niezwykle efektownym elementem nowoczesnej wanny będzie także przeszklona ścianka. Przydatny może okazać się zintegrowany z obudową niewysoki schodek, wykończony tworzywem antypoślizgowym.

Decydując się na zamontowanie wanny w nowoczesnej łazience, warto rozważyć modele wolnostojące. Do wyboru mamy urządzenia nie tylko w tradycyjnej bieli, ale także kolorowe. Niezwykle efektownie wyglądać będą wanny o ciekawych, niestandardowych kształtach: okrągłe, kwadratowe lub trapezowate.

Dodaj komentarz