Wakacje wcale nie muszą się kończyć w sierpniu. Sprawdź, jak je przedłużyć!

Kiedy kończy się sierpień, niejednego z nas dopada „jesienna depresja”, lub – jak śpiewała Lana del Rey – „Summertime sadness”. Ok, nie ma w tym nic dziwnego. Wraz z wakacjami, mentalnie zamykamy okres wypoczynku i beztroskiego relaksu. A to duży błąd! Bo wakacje mogą w Twojej głowie (i nie tylko) trwać cały rok. Sprawdź, co zrobić, by tak się stało.

Chcesz, by wakacyjny dobry humor towarzyszył Ci bez względu na pogodę? Marzysz o tym, by zrelaksować się i poczuć letni klimat – nawet, gdy wakacyjne szaleństwa już dawno za Tobą? Oto kilka sprawdzonych metod, które dodadzą mnóstwo energii i pozwolą spojrzeć na świat zza różowych okularów.

Weź wakacje… po wakacjach

To rozwiązanie najprostsze z możliwych. Szczególnie, że wyjazdy last minute po tzw. wysokim sezonie mogą kusić dobrymi cenami. Jeśli tylko możesz zrobić sobie wakacyjną przerwę już we wrześniu… zrób to! Już siedem dni w ciepłym kraju, gdzie słońce świeci mocniej, niż nad Bałtykiem czy w Zakopanem uczyni prawdziwe cuda – naładujesz baterie, a przyjemność z urlopu będzie tym większa, gdy sprawdzisz, jaka pogoda w tym czasie panuje w naszym kraju!

Wycieczki, wycieczki i jeszcze raz wycieczki…

Nie możesz wyjechać poza Polskę – na przykład dlatego, że skończył Ci się urlop w pracy? Nie ma problemu. Zastąp długie wojaże krótszymi wycieczkami i odkrywaj swoją najbliższą okolicę, region i dalsze zakamarki naszego kraju. Wyprawa rowerowa pod koniec sierpnia czy we wrześniu to gwarancja dobrej pogody. A że dzień jeszcze długi, masz szansę złapać dużo słońca! Rozważ również weekendowy wypad w góry czy nad jezioro. Każdy nieco dłuższy pobyt na łonie natury pozwoli Ci poczuć przypływ sił.

2-89933128

SPA, solarium, a może aquapark?

Jeśli wakacje, to plaża, ciepłe słońce i kąpiel w morzu. A po sezonie… te atrakcje zastąpi Ci dobre SPA lub park wodny. Te najlepsze, poza ciepłymi basenami z mocą atrakcji, szalonymi zjeżdżalniami czy hydromasażem, zagwarantują leżaki, na których możesz się relaksować w kostiumie kąpielowym nawet w środku zimy! A jeśli skóra zaczyna blednąć i nie jest już tak muśnięta słońcem, jak wcześniej, krótka sesja w solarium będzie dobrym substytutem.

Kanikuły w kuchni

Bo podróże wakacyjne to więcej niż gorące morze i plaża. To również moc doświadczeń kulinarnych. Zapewnij sobie niezapomniane wrażenia, sięgając po egzotyczne składniki podczas przygotowywania weekendowego obiadu czy kolacji dla przyjaciół (lub razem z nimi). Indyjskie curry, paella hiszpańska, a może przesłodka baklava? Do tego dobierz orzeźwiające napoje, przywodzące na myśl słoneczne dni – choćby napoje owocowe Hortex o wyszukanych smakach. Możesz je sączyć każdego dnia, przypominając sobie, jak smakują wakacje.

Lato, w naszej strefie klimatycznej, nie może trwać cały rok. Ale z Twojej głowy wcale nie musi znikać. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od nastawienia i wyobraźni. Nie zamykaj więc wakacyjnej beztroski w walizce urlopowej aż do kolejnego lata. Jak widzisz, letnimi przyjemnościami możesz się cieszyć cały rok!

Dodaj komentarz