Urządzasz kuchnię? Oto zestaw garnków w wersji minimum

naczynia philipiak opinie

Urządzasz mieszkanie, wchodzisz w nowy etap życia: wyprowadzasz się z domu lub wychodzisz za mąż? Bez kuchni, nie ma dobrze funkcjonującego domostwa, a kuchnia musi być dobrze wyposażona. I nie chodzi o to, by zapełniona była naczyniami aż po sufit, ale o to, by było w niej wszystko to, co ułatwi przyrządzenie posiłków.

naczynia philipiak opinie

Nie ilość, a jakość

Oprócz takich akcesoriów, jak sztućce, talerze i szklanki, w kuchni nie może zabraknąć naczyń do gotowania. Ich jakość rzutuje na smak posiłków oraz na wytrzymałość garnków, rondli czy patelni, dlatego nie należy na nich oszczędzać. Według opinii wielu internautów naczynia Philipiak są nie tylko praktyczne, wytrzymałe, ale też piękne. Zanim jednak je kupimy, trzeba się zastanowić, bez jakich nie można się obejść. :
Duży garnek na zupę, najlepiej wysoki i z pokrywką. Nawet w przypadku rodziny w modelu 2+0 czy 2+1 przyda się taki 5-litrowy. Może też służyć do gotowania spaghetti, chociaż fani włoskiej kuchni często kupują osobny, bardzo wysoki.
Dwa średnie garnki o pojemności około 3 litrów. Do ziemniaków, ryżu, podgrzania mniejszej ilości jedzenia.
Niewielki rondelek do sosów, podgrzewania potraw albo mleka, do gotowania jajek. Wystarczy, że ma jeden litr pojemności.
Duża patelnia do smażenia mięsa, gulaszu, naleśników oraz dużej porcji niedzielnej jajecznicy.
Mała patelnia, by usmażyć jedno jajko, czy kotleta. W patelniach ważne jest grube dno, które świetnie rozprowadza ciepło oraz nieprzywierająca powierzchnia.
Patelnia grillowa to podstawa zdrowych, mięsnych posiłków ale też świetny sposób na przyrządzanie smażonych serów lub warzyw. Jej dno jest karbowane, dzięki czemu tłuszcz spływa z potraw i osiada na dnie – w ten sposób możemy odchudzić karkówkę i inne tłuste mięsa.

naczynia philipiak opinie

A może wielki zestaw?

Powyższa lista to minimum, jakie powinno znaleźć się w kuchni. Liczba garnków i patelni zwykle jest jednak uzależniona od liczby mieszkańców oraz o tego, czy gotujemy codziennie i chętnie, czy raz na jakiś czas z półproduktów. Jeśli lubimy zapraszać gości i podawać im złożone z kilku dań posiłki, najlepiej kupić wieloczęściowy komplet od tego samego producenta, by garnki nie tylko służyły do gotowania, ale też do ozdoby kuchni.

Dodaj komentarz