Ulubiony pupil domowy

kotek śliczniutki

Kot to w naszym kraju najpopularniejsze zwierzę domowe. Olbrzymia większość domowych kotów żyje wręcz w cieplarnianych warunkach: w przytulnych domach, z obitymi pluszem budkami, złożonymi z wielu elementów sznurkowymi drapakami i zawsze pełną miską pysznego jedzenia.

kotek z rybkami

Karma dla kota i ciepły kąt

Dlaczego to koty zdobyły nasze serca? Bo to zwierzęta bezproblemowe. Mogą przebywać cały czas w domu, nie obrażą się, gdy pracujemy od rana do wieczora, zwłaszcza, gdy koty w domu są dwa, nie hałasują, same się myją, nie straszne im małe mieszkania, wystarczy, że mają miejsce do spania, drapak do ostrzenia pazurów i przeciągania się oraz dobrą karmę dla kota, która zapewni zbilansowane składniki odżywcze, które sprawiają, że kot jest pełen energii, zachowuje właściwą wagę, ma błyszczącą sierść, zdrowe kości i zęby. Karmienie kota ani nie kosztuje dużo, ani nie wymaga specjalnego przygotowywania posiłków. Wystarczy kupić odpowiednie jedzenie: albo w postaci chrupek, albo kawałków mięsa, warzyw w sosie czy galaretce.

Jedzenie, które spełnia indywidualne potrzeby

Karma dla kota musi być dobrana do jego wieku i potrzeb. Inną zjadać powinien pełen energii, szybko rosnący kociak, inną troszkę leniwy senior. Koty przebywające w domu nie powinny otrzymywać karmy bardzo kalorycznej, dlatego lepiej kupić im karmę mniej kalorycznej. Koty sterylizowane, które mają skłonności do chorób układu moczowego, także wymagają posiłku skompletowanego właśnie dla nich. Karma dla kotów w każdej wersji to jednak produkt łatwo dostępny. Warto poszukać jej w najbliższym sklepie.

Dodaj komentarz