Jaki jest Twój sposób na ból głowy?

na ból głowy

Osoby, które cierpią na ból głowy, nie mają lekkiego życia. Zdarza się bowiem, że pojawia się on w najmniej odpowiednim momencie: np. przed egzaminem, podczas podróży, przed pierwszym dniem w pracy albo z powodu grypy, przeziębienia, zmęczenia.

na ból głowy
Jeśli boli głowa, należy wziąć leki

Lek przeciwbólowy – jaki?

Jeśli bóle głowy to rzadkość, można po prostu przyjąć tabletkę, która je złagodzi. Do wyboru mamy wiele opcji i warto wypróbować różne leki, by przekonać się, który działa najszybciej i na dłużej. Pamiętajmy jednak, że na kaca nie wolno przyjmować paracetamolu, a z kolei aspiryny nie wolno podawać dzieciom. Przyjmowanie też zbyt często leków przeciwbólowych, zwłaszcza paracetamolu, albo jedzenie go w zbyt dużych dawkach może bardzo obciążyć wątrobę.

na ból głowy
Joga łagodzi stres, a stres jest często przyczyną bólu głowy

Eliminacja przyczyn

Gdy bóle głowy pojawiają się często, koniecznie przyjrzyjmy się swojemu zdrowiu i trybowi życia. W pierwszej kolejności oczywiście warto unikać stresu. Tak, wiem, to niezwykle trudne, ale można spróbować jogi, relaksacyjnej muzyki czy wyjść na spacer, gdy wyraźnie nasza głowa reaguje na życiowe napięcia. W przypadku częstych, zwłaszcza migrenowych bólów głowy, może przydać się także wizyta u lekarza: rodzinnego, a potem u neurologa czy laryngologa, a nawet alergologa. Ból często bowiem związany jest z alergią albo przewlekłym stanem zapalnym zatok. Wyeliminowanie tych przyczyn może sprawić, że nasze problemy bólowe znikną. Przyczyną mogą być też… zwyrodnienia kręgosłupa, np. źle ułożone kręgi szyjne, dlatego dobrze jest zatroszczyć się o swoje zdrowie całościowo i trochę “powęszyć” w poszukiwaniu przyczyn.

Dodaj komentarz