Twój kalendarz ciąży – krok po kroku od testu do porodu

ciężarna

Nawet jeśli ciąża jest planowana, to zwłaszcza ta pierwsza wzbudza olbrzymie emocje. Ciężarna na początku swojej drogi zupełnie nie wie, czego może się spodziewać, nawet jeśli o ciąży wiele czytała lub rozmawiała z bardziej doświadczonymi koleżankami. Warto więc odpowiednio się przygotować do rozwiązania. Mamy na to niecałe 9 miesięcy. To pozornie sporo, ale czas szybko zleci….

welcome baby

Źródła wiedzy o ciąży – książki, Internet, szkoła rodzenia

Ciężarna, która dopiero odkryła, że jest w ciąży, czyli zrobiła test ciążowy, badanie krwi, albo odwiedziła ginekologa najczęściej zaczyna od kupna książek. Na rynku znajdziemy bardzo dużą ofertę podręczników dla kobiet w ciąży. Znajdziemy w nich informacje dotyczące prawidłowej diety, dbania o zdrowie swoje i swojego dziecka, kalendarz ciąży, w którym dzień po dniu albo tydzień po tygodniu możemy sprawdzać, jak statystycznie rozwija się dziecko, co możemy zobaczyć podczas badania usg i opisy porodów. Możemy też przewertować Internet w poszukiwaniu takich informacji. Znaleźć można zarówno kalendarz ciąży, specjalistyczne lub amatorskie artykuły oraz fora dla przyszłych mam. W poszukiwaniu wiedzy można także zapisać się do szkoły rodzenia, ale te zwykle przyjmują mamy, które przekroczyły półmetek ciąży.

kalendarz ciąży

Wyprawa po wyprawkę

Przyjęło się, że na początku nie kupuje się żadnych ubranek i sprzętów dla dziecka. Kto wierzy w przesądy może oczywiście poczekać do 7-8 miesiąca, jednak chodzenie po sklepach z wielkim brzuszkiem jest niezwykle męczące. Dlatego, gdy w kalendarzu ciąży wkroczymy w drugi trymestr, który często wiąże się z dobrym samopoczuciem i energią, warto zacząć szukać śpioszków, wózka, łóżeczka, zrobić remont w pokoju. Dodatkowym plusem takiego dłuższego przygotowywania się na dziecko jest rozłożenie wydatków na dłuższy okres czasu, a to bardzo ułatwia gospodarowanie i tak napiętym budżetem.

Dodaj komentarz