Trwały manicure – na co warto się zdecydować?

Wypielęgnowane i pomalowane paznokcie są ważnym elementem wizerunku współczesnej kobiety. Dzięki nim dłonie prezentują się bardzo elegancko. Wszystkie doskonale zdajemy sobie sprawę, że utrzymanie dłoni i paznokci w nienagannym stanie wymaga wiele wysiłku i czasu. Jeżeli jesteśmy aktywne zawodowo, a ponadto mamy liczne domowe obowiązki, niekiedy jest nam trudno wygospodarować kilkadziesiąt minut na wykonanie manicure. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwolą nam cieszyć się zadbanymi paznokciami przez długie tygodnie bez konieczności wykonywania poprawek. Do popularniejszych zabiegów tego typu zaliczamy manicure hybrydowy, a także nowość na polskim rynku jaką jest manicure tytanowy.

Trwały manicure – na co możemy liczyć?

Klasyczny manicure ma wiele zalet. Możemy zrobić go w zaciszu własnego domu, ponadto produkty potrzebne do jego wykonania są stosunkowo tanie. Główny problem z tą metodą stylizacji paznokci polega na tym, że lakier w wielu wypadkach nie utrzymuje się zbyt długo. Oczywiście możemy przedłużyć jego trwałość używając specjalnej bazy i preparatu utwardzającego, jednak nie zawsze efekty w pełni odpowiadają naszym oczekiwaniom. Często zdarza się, że różne prace domowe, takie jak na przykład zmywanie naczyń powodują odpryskiwanie lakieru. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak rozpocząć malowanie od nowa.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z trwałym manicure, takim jak na przykład manicure hybrydowy czy tytanowy. Jeżeli są one prawidłowo wykonane, wykazują bardzo dobrą odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Można w nich prać, zmywać, a one w większości wypadków będą prezentowały się tak jak pierwszego dnia po aplikacji. Dodatkowo w obydwu przypadkach pomalowane paznokcie wyglądają bardzo naturalnie, a ich płytka (w przeciwieństwie do manicure akrylowego) jest naturalnej grubości. Kobiety, które są zainteresowane wykonaniem trwałego manicure z pewnością zapytają czy lepiej zdecydować się na manicure tytanowy czy hybrydowy.

Trwałość i wytrzymałość hybrydowego i tytanowego

Głównym powodem, dla którego manicure hybrydowy i tytanowy cieszą się tak dużą popularnością jest trwałość. Trudno jest powiedzieć na pewno jak długo utrzymają się one na naszych paznokciach – wiele zależy tu od precyzji ich aplikacji, a także indywidualnych cech naszych paznokci. Szacuje się jednak, że manicure hybrydowy jest w stanie utrzymać się na paznokciach około dwóch tygodni, z kolei trwałość manicure tytanowego jest jeszcze lepsza, bo może wynieść od czterech do pięciu tygodni. Pomimo, że czterotygodniowa wytrzymałość może wydać się imponująca, należy pamiętać, że u większości kobiet paznokcie odrastają szybciej. Z tego względu przed upływem miesiąca trzeba będzie uzupełniać miejsca, w których naturalna płytka odrasta.

Jakie są różnice pomiędzy manicure hybrydowym a tytanowym?

Manicure tytanowy i hybrydowy różnią się między sobą w zasadniczych kwestiach. Przede wszystkim do ich wykonania używa się całkowicie innych produktów. Żeby zrobić manicure hybrydowy potrzebujemy specjalnych lakierów jak bazy pod lakier, a także specjalnej lampy UV, przy pomocy której utwardzimy pomalowane paznokcie. W przypadku manicure tytanowego nie ma konieczności używania lampy UV, co zdaniem wielu kobiet jest jego ogromnym atutem. Do manicure tytanowego potrzebujemy bazy, proszku zawierającego między innymi dwutlenek tytanu czy polimer akrylowy, a także preparatu utwardzającego.

Trwały manicure bezpieczny dla zdrowia

Niezwykle istotnym czynnikiem, który warto rozważyć przed wyborem konkretnego rodzaju manicure jest sposób jego oddziaływania na zdrowie, a także wpływ na kondycję paznokci. Opinie na temat bezpieczeństwa manicure hybrydowego są podzielone. Choć wiele zależy tu od jakości jego wykonania, jeżeli jest od noszony przez wiele miesięcy, może przyczynić się do osłabienia płytki paznokcia. Istnieje realne ryzyko, że stanie się ona cieńsza i bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne. Problemem w tym przypadku jest także konieczność użycia lampy UV, której wpływ na zdrowie człowieka nie jest do końca znany.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z manicure tytanowym. Preparaty przeznaczone do jego wykonania zawierają między innymi witaminy A, E i D, które powoli lecz konsekwentnie wzmacniają płytkę paznokcia.

Gdzie zrobić manicure hybrydowy i tytanowy?

Zarówno manicure hybrydowy, jak i manicure tytanowy dostępne są w ofertach większości salonów zajmujących się stylizacją paznokci. Jeżeli chcemy możemy obydwa zabiegi przeprowadzić w zaciszu własnego domu. W takiej sytuacji konieczny będzie zakup specjalistycznych preparatów, a w przypadku manicure hybrydowego również lampy UV, mówi stylistka z drparadowska.pl. Kiedy jednak nie mamy doświadczenia z samodzielnym wykonywaniem tego typu manicure, bardzo rozsądnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy wykwalifikowanej manicurzystki. W ten sposób unikniemy wielu błędów, które mogą skończyć się poważnym uszkodzeniem płytki paznokcia.

Dodaj komentarz