Trądzik różowaty. Sprawdź, jak sobie pomóc

iwostin rosacin na trądzik różowaty

Masz rumień na policzkach, nosie lub brodzie? Twoja twarz jest zaczerwieniona i ma krostki? To może być trądzik różowaty – przypadłość, która wyjątkowo upodobała sobie kobiety. Zazwyczaj rozpoczyna się około 30 roku życia, aczkolwiek między 40 a 60 rokiem życia znacząco przybiera na sile. Etiologia tej choroby jest dość złożona. Zauważono, że trądzik różowaty najczęściej pojawia się wtedy, kiedy cierpimy na dolegliwości ze strony układu pokarmowego, chorujemy na alergie lub nadciśnienie tętnicze. Trądzik różowaty może dotykać osób, które mają problemy z tarczycą lub cierpią na zakażenie mieszków włosowych. To także przypadłość kobiet z zaburzeniami miesiączkowania. Źródłem problemu może też okazać się częsty stres, spożywanie alkoholu, jedzenie mocnych przypraw i picie gorących napojów. Jak leczyć trądzik różowaty i jak pielęgnować skórę objętą takim trądzikiem?

Leczenie przyczynowe

Przyczynowe leczenie trądziku różowatego opiera się głównie na unikaniu czynników, które najbardziej szkodzą skórze. Jest to nie tylko słońce, ale także gorące kąpiele, intensywne ćwiczenia fizyczne, alkohol, kawa, mocna herbata, czekolada, papierosy, stres.

trądzik różowaty czego nie jeść

Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym

Niezwykle ważną rolę w leczeniu trądzika różowatego odgrywa codzienna pielęgnacja skóry. Niezastąpione są tu dermokosmetyki. Poza delikatnym preparatem do oczyszczania twarzy, nie można zapomnieć o kremie z filtrem. To właśnie on stanowi najlepsze dopełnienie codziennej troski o skórę. Dobrze sprawdzi się np. krem IWOSTIN ROSACIN ( https://www.iwostin.pl/produkty/rosacin/lagodzacy-krem-na-dzien-spf-15/ ). Jego ogromną zaletą jest to, że poza byciem kremem, świetnie sprawdza się też jako baza pod makijaż. Poza tym łagodzi objawy trądziku różowatego i redukuje rumień. Uwaga! Mając trądzik różowaty należy zaprzestać stosowania mydeł, mleczek i toników na bazie alkoholu. Lepsze będą bezzapachowe żele i płyny micelarne. Zabronione jest również stosowanie gruboziarnistych peelingów.

iwostin rosacin działanie
źródło: www.iwostin.pl

Dieta przy trądziku różowatym

Dobrym wsparciem jest także stosowanie odpowiedniej diety. Dużą rolę w leczeniu tego typu trądziku odgrywają antyoksydanty zwalczające wolne rodniki, zwłaszcza witamina A, C i E, a także zdrowe tłuszcze. Warto wprowadzić także suplementy diety zawierające flawonoidy.

trądzik różowaty co jeść

Dodaj komentarz