Sztuki walki dla kobiet

sztuki walki dla kobiet

Wiele z nas szuka dla siebie jakiejś ciekawej aktywności fizycznej. Kiedy się znudzi zumba, jazda na rowerze, czy pływanie, warto zająć się czymś nowym, by cieszyć się ładną sylwetką, ale też poprawić sobie humor. Coraz częściej kobiety zastanawiają się nad… sztukami walki, a w coraz większej ilości klubów pojawia się oferta zajęć właśnie dla kobiet. Jakie ćwiczenia najlepiej wybrać?

sztuki walki dla kobiet
Kopanie i boksowanie rozwijają całe ciało

Co da Ci sztuka walki?

Sztuki walki dla kobiet mogą przynieść wiele korzyści – uczą samoobrony, rzeźbią sylwetkę, sprawiają, że całe ciało robi się smuklejsze, silniejsze, a nastrój się poprawia. Do takich ćwiczeń nie trzeba żadnych predyspozycji fizycznych, wystarczy być zdrowym i mieć ochotę na poznanie czegoś nowego. Oczywiście nie można ćwiczyć bez trenera, który pokaże odpowiednie chwyty, kroki i będzie nadzorował trening, by jak najwięcej z niego skorzystać i nie zrobić sobie, ani nikomu innemu krzywdy.

Najbardziej rozwijającymi fizyczną siłę są takie dyscypliny jak aikido i jujitsu. Ta druga sztuka walki dobra jest dla kobiet, które chcą rozwinąć swoje mięśnie. Jeśli jednak naszym celem jest nabranie pewności siebie i nauka samoobrony, to lepsza będzie krav mag, czyli izraelski system walki wręcz. To praktyczna sztuka radzenia sobie z napastnikiem i wyuczenia zadawania ciosów, zwłaszcza w okolice gardła, oczu, nóg czy krocza.

Podczas treningów mniej kontaktowych, takich jak np. kickboxing, podczas których uderza się w worek, nie potrzeba żadnych ochraniaczy. Inaczej jest w przypadku kontaktowych sportów, wtedy klub zapewnia ochraniacze na głowę, piersi, ręce czy stopy. Rekreacyjne uprawianie takich sportów skończy się więc co najwyżej na kilku siniakach, a nie poważnych obrażenia, z jakimi mają do czynienia zawodowi sportowcy.

sztuki walki dla kobiet
Kobiety coraz częściej doceniają sztuki walki

Kluby dla kobiet

Często w klubach bokserskich zajęcia kobiet odbywają się obok zajęć dla mężczyzn. Jeśli jednak mamy opory, możemy poszukać zajęć w klubach dla kobiet, bo takie istnieją nawet w małych miastach. Jednak wielu mężczyzn przywykło już do tego, że ich koleżanki ćwiczą kopniaki czy boks razem z nimi albo obok nich i nie ma w tym nic dziwnego. To bardziej kobiety muszą oswoić się z tym, że boks czy zapasy są także dla nich.

Zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komentarz