Swędzi? Piecze? Pomoże Iladian

zmartwiona dziewczyna

Swędzenie, pieczenie, upławy, do tego intensywna wydzielina z dróg rodnych kobiety świadczą o infekcji. Infekcja często pojawia się nagle, nawet bez sprzyjających okoliczności, a jej leczenie często wymaga właściwego doboru środków farmakologicznych.

ciężarna na plaży

Co sprzyja infekcjom?

Grzybica pochwy wcale nie wynika z zaniedbań, niewłaściwego lub zbyt rzadkiego mycia, ale drożdżaki często stają się aktywne w przypadku osób z cukrzycą, problemów z hormonami czy po dłuższym przyjmowaniu antybiotyków. Antybiotyki niszczą bowiem drobnoustroje, ale także te bakterie, których zadaniem jest “stać na straży” tych chorobotwórczych, które mogą rozwijać się w pochwie. Dodatkowo, na przykład tetracykliny sprzyjają namnażaniu się grzybów. Z kolei kobiety ciężarne są również narażone na grzybicę ze względu na zmiany hormonalne zachodzące w organizmie. A infekcja nieleczona może zagrażać zdrowiu płodu. Uważać na siebie powinny także kobiety pod koniec cyklu oraz te w czasie menstruacji, ponieważ krew miesiączkowa zmniejsza kwaśność pochwy.

kobieta w body

Gama produktów dla kobiet

Niektórych zagrożeń jednak trudno uniknąć. Spadek odporności czy cykl miesiączkowy to coś, na co nie mamy wpływu. Jednak osoby z tendencją do infekcji powinny unikać wizyt na basenie czy jacuzzi na publicznych pływalniach, obcisłych spodni i bielizny ze sztucznych tkanin. Warto także codziennie używać środków do higieny intymnej, które zapewniają odpowiedni poziom pH pochwy i zawierają pałeczki kwasu mlekowego, a w przypadku infekcji grzybicznej albo bakteryjnej sięgnąć po odpowiedni lek. Całą gamę takich produktów dla kobiet znajdziemy pod marką Iladian. Iladian leczniczy pozwala na pokonanie zarówno drożdżaków, jak i bakterii.

Dodaj komentarz