Soki warzywne dobre na wszystko

sok z warzyw i owoców

W okresie zimowo-wiosennym bardzo łatwo o to, żeby się przeziębić. Dlatego warto dbać o swoją odporność, zanim to nastąpi. Można łykać witaminy, ale to nie jest doskonałym rozwiązaniem. Co można więc zrobić? Warto pić soki warzywne, które dostarczą do naszego organizmu nie tylko odpowiednią dawkę witamin, ale sprawią, że będziemy także odporniejsi.

Istnieje takie powiedzenie, że „człowiek jest mądry po szkodzie”. I to oczywiście prawda, którą można zastosować do wielu dziedzin naszego życia. Szczególnie do tych, które związane są ze zdrowiem. O wiele łatwiej zapobiegać chorobom, niż je później leczyć. Czy da się jednak zapobiegać przeziębieniom? Częściowo tak, a już na pewno będzie to łatwiejsze, kiedy do swojej diety wprowadzi się regularność oraz odpowiednie soki.

Soki warzywne, czyli witaminowa bomba

Nie da się zaprzeczyć, że soki warzywne to prawdziwa witaminowa bomba. Co więcej, same witaminy są lepiej przyswajalne przez organizm w momencie, kiedy trafiają do niego w formie płynnej. Tutaj działa też ludzka psychika, bo przecież o wiele łatwiej jest wypić po prostu szklankę soku, niż zjeść na raz kilka warzyw. Jednak same witaminy, to nie jedyne zalety soków warzywnych. Doliczyć należy do nich jeszcze sam smak, który może z początku wydawać się lekko gorzkawy, ale to tylko kwestia przyzwyczajenia.

zielony sok w szklance

W sokach warzywnych znajdziemy także enzymy wpływające na poprawę procesów trawiennych. Rozbijają one śluz i wpływają na poprawę przemiany materii, co może się przydać osobom, które zamierzają zgubić kilka kilogramów. Takie soki to także coś, co możemy nazwać naturalnym antybiotykiem i czymś, co pomaga w zwalczaniu infekcji, a szczególnie na samym jej początku. Warzywa w firmie płynnej zawierają także naturalne substancje przeciwzapalne, co sprawia, że mogą ładzić niektóre z bólów oraz przyczynić się do szybszej redukcji uszkodzonych komórek. W samych sokach znajdują się oprócz witamin także minerały. Wśród tych najważniejszych należy wymienić magnez, potas czy wapń, ale znajdziemy w nich także żelazo, miedź oraz selen.

Samo zdrowie

Warto przyzwyczaić się do tego, by wprowadzić na stałe do swojej diety warzywne soki. Ich regularne spożywanie wpłynie nie tylko na poprawę zdrowia, ale także i ogólnego samopoczucia. Soki dodają energii, co w miesiącach zimowych jeszcze szczególnie ważne. Oczywiście jak w każdym przypadku, nie wolno tutaj przesadzać i należy zachować odpowiedni umiar. Nawet dobrze rzeczy w nadmiarze mogą szkodzić, a soki warzywne nie są tutaj wyjątkiem.

Dodaj komentarz