Smakosz w podróży – dobre rady

hepatil

Jeśli nie należysz do miłośników wycieczek all inclusive, na pewno lubisz jadać w podróży lokalne posiłki. Mam tak samo! Zwiedzanie dalekich krajów to dla mnie oglądanie zabytków, korzystanie z walorów przyrody, ale także smakowanie różnych potraw. Nawet jeśli są one wyjątkowo dziwne…

hepatil

Jak stołować się podczas wakacji?

Jeśli przebywasz w zagranicznym kurorcie lub zwiedzasz na własną rękę duże miasto, na pewno szukasz tawern, barów i restauracji. Są tacy, którzy nawet za granicą idą do sieciówki, ale poznawanie kultury to przede wszystkim jedzenie lokalnych przysmaków. A te znajdziemy tam, gdzie jadają “miejscowi”. Bo to oni najlepiej wiedzą, gdzie jest najtaniej, najsmaczniej, najbardziej prawdziwie. Szukaj więc miejsc, w których słyszysz lokalny język i widzisz rdzennych mieszkańców. W Hiszpanii na przykład wybieraj najbardziej zaśmiecone bary… Tak, Hiszpanie serwetki i wykałaczki zrzucają na podłogę. Jeśli w barze jest bałagan, to znaczy, że jadają w nim miejscowi, a skoro im smakuje, to i Ty spróbujesz prawdziwej, rdzennej kuchni.

A co z bezdrożami? Tutaj o wiele łatwiej o lokalne jedzenie, bo nikt nie prowadzi baru czy knajpki pod kątem turystów. Można więc spróbować lokalnych potraw albo… dać się zaprosić do prywatnego domu, w którym mieszkańcy podzielą się posiłkiem.

hepatil

Bądź ostrożny!

Nie każde, nawet najsmaczniejsze jedzenie, jest dobre dla żołądka Europejczyka. Wydawać by się mogło, że kuchnia śródziemnomorska jest lekkostrawna i zdrowa, tymczasem niektóre posiłki ociekają tłuszczem, a porcja popularnej w Grecji musaki to przede wszystkim mięso, ziemniaki, sos beszamelowy, czasami ser. Jeśli lubisz próbować i nie znasz ograniczeń, miej przy sobie tabletki na wątrobę. Popularny Hepatil z dawką choliny * sprawi, że nawet po ciężkim, lokalnym posiłku będziesz mógł dalej zwiedzać i próbować kolejnych smaków.
W krajach egzotycznych uważaj nawet podczas picia wody! Skorzystanie z tej z kranu może się skończyć wielodniową, bolesną biegunką!

Zdjęcia: pxhere.com

*Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Dodaj komentarz