Prywatny akademik Łódź – dlaczego warto?

prywatny akademik łódź

Czy to możliwe, żeby wyjeżdżając na studia mieszkać jak w domu? Oczywiście, że tak! Domy studenckie, które znamy z opowieści naszych rodziców lub starszego rodzeństwa dawno już przestały istnieć, a ich miejsce dumnie zajęły prywatne akademiki. Łódź jest jednym z tych miast, które posiadają tego typu miejsca. Prywatny akademik Łódź jest odpowiednio przystosowany dla studentów i zapewnia naprawdę doskonałe warunki do nauki i codziennego życia. Bo nie ma co się oszukiwać, ale miejsce zamieszkania na studiach jest równie ważne, co dobre notatki z wykładów. Nie da się ukryć, że studiowanie jest bardziej owocne, jeśli mieszkamy w fajnym miejscu, a nie w sypiącej się ruderze.

Prywatny akademik Łódź – luksus dla każdego

Zwykło się myśleć, że studenckie życie opiera się wyłącznie na imprezowaniu i mieszkaniu w szaro-burym akademiku lub ciasnym, wynajętym mieszkaniu, gdzie w kolejce do łazienki czeka spore grono osób. Tymczasem współczesny student ma bardziej ambitne podejście. Jego celem jest nauka i zdobycie tytułu, by z czasem piąć się po szczeblach kariery. Oczekiwania idą w górę, także jeśli chodzi o miejsce zamieszkania. Osoby wyjeżdżające na studia do innego miasta coraz częściej szukają miejsc noclegowych na wysokim poziomie. Nie dziwi więc, że prywatne akademiki otwierają się już nie tylko za granicą, ale również w Polsce. To właśnie one spełniają coraz to wyższe oczekiwania i wymagania współczesnego studenta.

Prywatny akademik – dlaczego warto?

Prywatny akademik Łódź – to jedno z najczęściej pojawiających się w sieci zapytań wśród osób w przedziale wiekowym 18-20 lat. Młodzi ludzie coraz chętniej wybierają akademik aniżeli decydują się na wynajem mieszkania. Dlaczego? Zacznijmy od tego, że wynajem mieszkania w dużym mieście wiąże się ze sporym wydatkiem. Chcąc mieszkać w komfortowych warunkach, a więc nie walczyć każdego dnia z karaluchami, nie zdrapywać farby odpadającej ze ścian i nie martwić się o ogrzewanie, musimy zainwestować naprawdę sporo pieniędzy. Każdego miesiąca jest to prawie 2000 złotych. Mowa o kawalerce. Oczywiście, niby można wynająć mieszkanie studenckie i płacić 1000 złotych za pokój, ale nie każdy czuje się dobrze mieszkając z obcymi ludźmi pod jednym dachem. Poza tym mieszkania w rozsądniejszych cenach nigdy nie znajdują się blisko uczelni. Za te w bliskim sąsiedztwie uczelni trzeba słono zapłacić. Do tego dochodzą jeszcze rachunki za gaz, prąd, internet, itd. Od tego wszystkiego w głowie może się zakręcić.

Oczywiście prywatne akademiki też swoje kosztują. Ale nie są to sumy tak zawrotne, jak w przypadku wynajmowanej kawalerki, czy wynajmowanego pokoju w mieszkaniu studenckim. Niemniej panujące tam warunki są warte tych pieniędzy. Poza tym akademiki są zazwyczaj blisko uczelni oraz innych ważnych dla studenta miejsc, np. czytelni lub bibliotek. Nie trzeba więc przemierzać całego miasta i tym samym tracić cennego czasu, żeby dotrzeć na wykład lub wypożyczyć materiały potrzebne do napisania referatu.

Prywatny akademik Łódź to zupełnie inna bajka. Nie dość, że miejsce to bardziej przypomina luksusowy apartamentowiec aniżeli dom studencki, to na dodatek położony jest w centrum miasta, zaraz przy budynkach Uniwersytetu Łódzkiego, dzięki czemu student ma wszystko na „wyciągnięcie ręki”. A warunki mieszkaniowe? Jeszcze parę lat temu o takich można było tylko pomarzyć. To wręcz idealne miejsce dla młodych ludzi, którzy rozpoczynają samodzielne życie. Wynajmujemy taki akademik w Łodzi i prowadzimy bardzo komfortowe życie.

akademik łódź basecamp

Akademik BaseCamp

Prywatnym akademikiem w Łodzi jest BaseCamp. Co go wyróżnia? Na pewno pokoje posiadające prywatne łazienki, dzięki czemu studenci mogą czuć się swobodnie. Każdy pokój jest wyposażony w nowoczesny i funkcjonalny sposób, niektóre z nich posiadają nawet prywatne aneksy kuchenne. Akademik Łódź BaseCamp posiada też przestrzeń do spędzania czasu z innymi studentami. Jest tu taras na świeżym powietrzu oraz strefa do zabawy i wspólnych pogawędek. Oczywiście nie brakuje specjalnego pokoju do cichej nauki, w którym można na spokojnie przygotować się do kolokwium lub egzaminu.

Prywatny akademik Łódź BaseCamp posiada coś jeszcze, co czyni go miejscem wręcz wymarzonym. Jest to siłownia. Który polski akademik ma własną siłownię? Nie wspominając o wypożyczalni rowerów. BaseCamp takową dysponuje. Podobnie jak parkingiem dla swoich mieszkańców. Jednym słowem jest tu wszystko, czego student potrzebuje do szczęścia. Nic dziwnego, że mieszkańcy BaseCamp nazywają akademik swoim domem. Bo tutaj jest jak w domu i to dosłownie!

I to nie wszystko. Jeśli ktoś uwielbia gotować i kuchenny aneks znajdujący się w pokoju mu nie wystarcza, może śmiało korzystać z większych kuchni, zlokalizowanych na terenie akademika. No i pranie… Przecież ono jest równie ważne. Prywatny akademik BaseCamp posiada własną pralnię! Tak więc kolejny problem z głowy.

prywatny akademik łódź

BaseCamp – akademik inny niż wszystkie

Kiedyś akademiki w Łodzi mieściły w jednym pokoju kilku studentów. Nowoczesny akademik BaseCamp pozwala studentowi wybrać, czy chce mieszkać w pojedynkę czy z kimś i do dyspozycji oddaje pokoje jedno, dwu lub trzyosobowe. W przeciwieństwie też do innych akademików, mieszkańcy BaseCamp mają zapewnione szybkie WiFi i to w cenie wynajmu! Brzmi jak sen? A jednak jest rzeczywistością. Prywatne akademiki BaseCamp zostały zaprojektowane tak, aby stworzyć przyjazną przestrzeń – do nauki, relaksu i dobrej zabawy. Nic dziwnego, że odniosły sukces i stały się przedmiotem pożądania każdego studenta. Domy studenckie pod tym szyldem z powodzeniem działają za granicą m.in. w Kopenhadze i Poczdamie.

Prywatny akademik Łódź – jak wynająć?

Najlepiej jest wejść na stronę https://basecampstudent.com/pl/lokalizacje/polska/lodz/ i tutaj zapoznać się ze wszystkimi niezbędnymi szczegółami. Na stronie można nie tylko przeczytać o wynajmie pokoju, ale też na spokojnie obejrzeć sobie wszystkie pokoje, ich wyposażenie, dokładną wielkość i co najważniejsze – zapoznać się z cenami oraz dostępnością. Na podanej stronie dostępne są też zdjęcia pozostałych pomieszczeń znajdujących się w BaseCamp. Wszystkie pokoje są zgodne ze zdjęciami i opisem, więc nie kupujemy kota w worku. Prywatny akademik Łódź ma też swój Instagram, więc jeśli chcesz być na bieżąco lub podejrzeć jak żyją mieszkańcy tego akademika, to śmiało. Jeśli planujesz studia w Łodzi, już dziś zobacz, jak może wyglądać twój przyszły nowy dom!

Podsumowanie – BaseCamp w liczbach:

 • 487 apartamentów studenckich

 • 15 wspólnych funkcjonalnych kuchni

 • 5 pokoi cichej nauki

 • 10 pokoi dla niepełnosprawnych

 • 75 rowerów do wypożyczenia

 • 1 pralnia

 • 1 przestrzeń wspólna

 • 1 przestrzeń na świeżym powietrzu

 • 1 parking podziemny

 • 1 siłownia

 • 1 sklep spożywczy

 • 1 restauracja (otwarcie wkrótce)

 • 1 klub (otwarcie wkrótce)

Dodaj komentarz