Promienna, wiosenna cera

oczyszczanie cery

Szara, “ziemista”, z rozszerzonymi porami – cera po zimie wygląda nieciekawie. Brak słońca, uboga w owoce i witaminy dieta, długie dni spędzone w wysuszonych przez ciepło kaloryferów pomieszczeniach to przyczyny dla których wiosną powinno się przeprowadzić zabieg oczyszczania cery. Można oczywiście zastosować peelingi mechaniczne lub enzymatyczne, maseczki, ale żaden domowy kosmetyk nie oczyści skóry tak dogłębnie, jak profesjonalnie wykonany zabieg.

Bez wyciskania!

Do dwóch najbardziej powszechnych i najskuteczniejszych zabiegów oczyszczania twarzy należą mikrodermabrazja oraz peeling kawitacyjny. Chociaż jeszcze kilka lat temu popularnym sposobem oczyszczania twarzy było ręczne wyciskanie zalegających w porach złogów, dzisiaj metoda ta uznawana jest za co najmniej przestarzałą. Dlatego jeśli w gabinecie kosmetycznym właśnie taki zabieg proponuje kosmetyczka – szukajmy dalej.

oczyszczanie cery

Peeling ultradźwiękami

Peeling kawitacyjny to delikatniejsza z metod głębokiego oczyszczania cery. Jest praktycznie bezbolesna i odpowiednia dla cer wrażliwych, suchych czy naczynkowych. To zabieg ultradźwiękowy, który poza złuszczeniem poprawia mikrokrążenie i dotlenia skórę. Co ważne, jest na tyle delikatny ale skuteczny, że można go wykonać nawet na kilka godzin przed ważnym spotkaniem. Skóra po nim jest promienna i ma piękny kolor, który czasami nawet nie wymaga podkreślenia kosmetykami do makijażu.

oczyszczanie cery

Diamentowe złuszczanie

Mikrodermabrazja to już głębszy sposób złuszczenia skóry. Pokryta kryształkami diamentów głowica obraca się w szybkim tempie, do tego jej ssąca końcówka usuwa wszelkie złogi i obumarły naskórek. To znakomita metoda oczyszczania skóry tłustej i normalnej, skłonnej do zaskórników i wyprysków. Ma jednak jeden minus – ślady po zabiegu mogą być widoczne przez kolejne 3 dni i skóry nie można przez ten czas wystawiać na słońce. Jeśli więc chce się skorzystać właśnie z niego, lepiej to zrobić na kilka dni przed ważnym wydarzeniem lub wyjazdem.

Warto też pamiętać, że nasza cera wymaga pielęgnacji przez cały rok, nie tylko wiosną. Jeśli na podobne zabiegi wybierzemy się 3-4 razy do roku w regularnych odstępach buzia zawsze będzie wyglądać zdrowo, wszelkie blizny i przebarwienia będą znikać, a niedoskonałości przestaną być problemem. Osoby, które myślą, że to zbyt duży wydatek powinny zdać sobie sprawę, że powyższe zabiegi kosztują 150-250 zł, co wcale nie wydaje się tak wiele, a efekt potrafi pozytywnie zaskoczyć!

Dodaj komentarz