Oklapnięte włosy – jak nadać im objętości?

Oklapnięte włosy są częstym problemem posiadaczek długich, cienkich i przetłuszczających się włosów. Najlepszym sposobem na podniesienie ich u nasady jest stosowanie szamponów zwiększających objętość oraz kosmetyków do stylizacji – pianek i lakierów. Skutecznym rozwiązaniem jest także skorzystanie z domowych sposobów na oklapnięte włosy: płukanek piwnych czy maseczki z awokado.

Najczęstszą przyczyną włosów pozbawionych objętości jest nadmierne obciążanie ich kosmetykami – szamponami, odżywkami i maseczkami. Za ten stan odpowiedzialna może być również niewłaściwa stylizacja włosów, np. suszenie ich „pod włos” lub w zbyt wysokiej temperaturze.

Szampony zwiększające objętość

Szampony dodające włosom objętości można kupić niemalże w każdym sklepie kosmetycznym oraz przez Internet, np. na stronie Superkoszyk.pl. Tego typu produkty zazwyczaj mają bardzo lekką formułę. Nie zawierają szkodliwych dla włosów substancji – silikonów i parabenów. Najlepiej wybierać szampony z kwasem salicylowym, który oczyszcza skórę głowy z łoju (tłuszczu, prowadzącego do oklapnięcia włosów). Warto zainteresować się również produktami, w składzie, których znajdują się takie substancje naturalne, jak: soja, proteiny pszenica i kukurydza. Dobrym rozwiązaniem na oklapnięte włosy jest również stosowanie suchych szamponów, które uniosą je u nasady i dodadzą objętości.

Kosmetyki do stylizacji włosów

Skutecznym sposobem na podniesienie włosów u nasady jest używanie kosmetyków do ich stylizacji. Najlepiej sprawdzą się lakiery i pianki, natomiast żele i pasty mogą obciążać włosy i sprawiać, że staną się one jeszcze bardziej przyklapnięte. Przy tego typu kosmetykach bardzo ważny jest sposób ich aplikacji. Piankę należy wczesać w wilgotne włosy grubym grzebieniem, zaczynając od ich nasady. Natomiast lakier powinno się nakładać na umyte i wysuszone włosy. Najlepiej spryskać je z odległości 20-30 cm od skóry głowy.

Domowe sposoby na oklapnięte włosy

Oklapniętym włosom można nadać objętości, wykonując regularnie płukanki piwne. Najlepiej wykorzystać do tego piwo niefiltrowane i bez dodatków smakowych. Dobrze sprawdzą się również maseczki z awokado: rozgnieciony owoc należy nałożyć na świeżo umyte włosy, zostawić na 20 minut, po czym obficie spłukać wodą. Tego typu zabiegi, wzmacniają i pogrubiają włosy, a także nadają im zdrowy wgląd.

E.Z

Dodaj komentarz