Najlepsza kocia karma

kot i mysz

To, czym karmimy kota ma olbrzymie znaczenie dla jego samopoczucia i długości życia. Karma kiepskiej jakości nie zapewni kotu właściwego poziomu składników odżywczych. A kot, zwłaszcza te niewychodzący z domu, sam pożywienia sobie nie złowi.

miseczka z jedzeniem

Mięsne przysmaki

Kot to drapieżnik. Przecież nie zawsze był tylko pupilem leżącym na kanapie, ale przede wszystkim chronił dom i gospodarstwo przed gryzoniami, które nie tylko niszczyły uprawy i zapasy, ale także przenosiły gryzonie. Dlatego kocia karma musi przede wszystkim zawierać mięso. Najlepiej drobiowe czy wołowe, ale także królicze lub ryby. Karma powinna mieć wyraźny smak i zapach mięsa. Inne składniki jakie powinna zawierać karma to warzywa i zboża. Tak zbilansowana karma, zapewni kotu maksymalną ilość składników odżywczych, sprawi, że jego układ pokarmowy będzie działał prawidłowo, a organizm będzie odporny na wirusy i bakterie.

Dopasuj karmę do kota

Kocia karma, niezależnie od tego czy jest w formie suchych granulek, czy puszkowych konserw ma także odpowiednie oznaczenia na opakowaniu. Inny skład będzie miała ta dla kociąt, inna dla kocich seniorów. Karma dla kotów, które całe swoje życie spędzają w domu także będzie różnić się od tej dla kotów aktywnych, czy kotów z nadwagą. I to nie wymysł marketingowców, ale naprawdę zawartość opakowań różni się od siebie. Właściwe jedzenie dla kota sprawi, że będzie miał dużo energii, zdrowe zęby, puszystą, błyszczącą sierść, jednocześnie nie będzie tył i będzie przez wiele lat żył w zdrowiu i dobrej kondycji.

Dodaj komentarz