Jaką lodówkę kupić, by na koncie zostawało więcej pieniędzy?

lodówki side by side

Gdy kupujemy lodówkę, wiemy, że ma ona nam służyć przez wiele lat. Dlatego tak ważne jest dokonanie świadomego wyboru, nie tylko pod względem jej wyglądu, ale także rozmiarów i cech, które pozwolą na wygodne korzystanie z niej. Dobra lodówka jest też niezawodna oraz oszczędna. Nawet dopłacając za najnowszy, energooszczędny model kilkaset złotych, możemy zacząć otrzymywać niższe rachunki za prąd.

lodówki side by side

Klasa energetyczna

Dzięki UE, a dokładniej jej regulacjom, każdy model lodówki musi posiadać etykietę energetyczną, na której znaleźć można jej klasę. Kolorowe paski z literkami oznaczają, że chłodziarka jest oszczędna lub nie. Urządzenie najbardziej energooszczędne oznaczone jest klasą A+++. Klas jest jednak aż 10, aż do G. W sklepie AGD właściwie już wszystkie urządzenia chłodzące mają klasę A, do nas należy wybór, czy chcemy kupić droższy sprzęt maksymalnie oszczędny, czy nieco tańszy, ale oznaczony A lub A+. A+ zużywa nawet 23% mniej energii niż A…

lodówki side by side

Lodówki side by side

Coraz modniejsze są i bardzo lubiane lodówki side by side. Są one droższe od klasycznych chłodziarek, zużywają też w związku z tym więcej prądu. Ale to wciąż świetne rozwiązanie dla dużych rodzin. Dlaczego? Pomijając świetny wygląd, mają dwie pary drzwi. Możemy dobrać ją idealnie do swoich potrzeb – z dużą chłodziarką lub większym zamrażalnikiem, z dodatkowymi drzwiczkami w drzwiach głównych, z kostkarką do lodu. Zaletą lodówki side by side jest jej przejrzystość oraz duża ilość miejsca na drzwiach, czyli tam, gdzie układamy najczęściej używane produkty, takie jak mleko, soki czy jogurty. Dzięki temu ograniczamy czas, jaki trzeba spędzić na szukaniu potrzebnej akurat rzeczy. W wielu rodzinach sporo prądu zużywa się wtedy, gdy kolejne dziecko otwiera drzwi lodówki i patrzy w nią, szukając sera, jogurtu czy jabłka. Duża, przejrzysta lodówka to krótszy czas poszukiwania: otwierasz odpowiednie drzwi i bierzesz to, czego potrzebujesz, bez zbędnego wychładzania jej wnętrza. Pamiętać jednak trzeba, że pusta lodówka zużywa sporo prądu, dlatego warto uzupełniać w niej braki na bieżąco.

Zdjęcia: unsplash.com & foter.com

Dodaj komentarz