Od kuwety po przysmaki

leżak dla kota

Kupujesz albo przyjmujesz pod swój dach kota? Musisz zadbać o to, by czuł się w domu bezpiecznie, by miał swoje miejsce do spania, zabawki i odpowiednie jedzenie. Jeszcze zanim sprowadzisz zwierzaka do domu zrób zakupy w sklepie zoologicznym.

czesanie kotaHigiena

Kot to zwierzę czyste. Szybko uczy się załatwiać do kuwety, sam się myje, nie ma potrzeby kąpieli czy czyszczenia zębów, kota długowłosego trzeba jednak czesać. Kot więc wymaga jedynie szczotki do sierści, kuwety i żwirku, ewentualnie neutralizatora nieprzyjemnych zapachów, ale jeśli otrzymuje wysokiej jakości karmę, to i bez niego można się obejść. Kuweta może być otwarta jeśli stoi w ustronnym miejscy (np. w łazience) albo zadaszona, jeśli będzie w korytarzu lub pokoju – w miejscu, w którym często przebywają domownicy. Żwirek najlepiej zakupić taki sam, z jakiego kot korzystał w dotychczasowym domu.

Zabawa

Niezbędne będą też drapaki. Ich wielkość, ilość poziomów, wygląd budek nie ma olbrzymiego znaczenia. Ważne by kot mógł spokojnie na nim spać i by miał o co ostrzyć pazurki. Kup więc drapak taki, by zmieścił się i nie zawadzał w mieszkaniu i żeby nie nadszarpnąć domowego budżetu. Zabawki dla kota to piłeczki, wszelkie myszki, piórka na kiju, oraz… wskaźnik laserowy. Koty uwielbiają biegać za czerwoną kropeczką.

karma dla kota

Jedzenie

Kot to smakosz. Nie dotknie jedzenia o niskiej jakości albo przestarzałego. To także drapieżnik, więc jedzenie, które otrzymuje powinno zawierać mięso. Najlepsze jedzenie dla kota to takie w sosie, a w galaretce albo w formie pasztetu. Najlepiej gdy jest w małych porcjach, by kociak zjadł odpowiednią ilość i by resztki nie leżały w miseczce przez kolejne kilka godzin. Warto pamiętać że jedzenie i przysmaki dla kota, gdy są dobrej jakości, zapewniają mu dobry rozwój, błyszczącą sierść, energię, silne zęby i kości, nie warto więc na nich oszczędzać.

Dodaj komentarz