Idealny krem dla niemowląt

dzidziuś w pieluszce

Skóra dziecka wymaga doskonałej pielęgnacji. Nie tylko dlatego, że jest cienka, o wiele cieńsza niż skóra dorosłego człowieka, ale także dlatego, że o wiele łatwiej ją podrażnić, a jednocześnie kosmetyki do jej pielęgnacji muszą być wolne od konserwantów, barwników i być przygotowane specjalnie dla maluchów.

przewijanie dzieckaŁagodny dla skóry dziecka

Każda ciężarna, która przygotowuje się na narodziny dziecka, kupuje niezbędne ubrania, pieluszki, kocyki, sprzęty, ale także kosmetyki. Warto mieć w pogotowiu delikatny krem, pozbawiony drażniących składników, którego można używać ochronnie na pupę malucha. Gdy tylko zauważymy, że skóra jest zaczerwieniona, możemy posmarować ją kremem, który przyspieszy gojenie zmian, przyniesie szybko ulgę oraz zapobiegnie kolejnym podrażnieniem, o które niezwykle łatwo, nawet gdy maluch ma na pupie najwyższej jakości pieluszkę i jest często przewijany. Dodatkowo krem wzmocni skórę, sprawi, że będzie bardziej odporna na podrażnienia. I nie tylko na pupie, ale także pod paszkami, w licznych fałdkach, w których także często pojawiają się podrażnienia i odparzenia.

mama z dzidzią

Krem dla niemowląt przyda się także karmiącej mamie

Położne polecają także kremu ochronne mamom karmiącym, które cierpią z powodu podrażnionych brodawek sutkowych. A takie podrażnienie zdarza się bardzo często na początku przygody z karmieniem piersią. Brodawki należy posmarować kremem po każdym karmieniu, a ponieważ jest od delikatny i bezsmakowy, wystarczy zetrzeć chusteczką, przed podaniem dziecku piersi.

Dodaj komentarz