Zespół jelita drażliwego to dosyć częsta choroba układu pokarmowego, zwana także nerwicą jelit. Bywa, że utrudnia życie bardziej niż często występująca migrena, astma czy depresja, a do tego nie ma skutecznego leku na jej całkowite wyeliminowanie.
Kłopoty osób z zespołem jelita drażliwego
Do objawów zespołu jelita drażliwego należą zaparcia, bóle brzucha, uczucie ucisku w brzuchu, a także częsta biegunka. Niektórzy chorzy zauważają po wypróżnieniu się śluz w kale, mają uczucie pełności brzucha nawet po lekkim, niewielkim posiłku. Choroba ta jest przewlekła, często nawraca, a prowadzić może nawet do niepełnosprawności. Przy zespole jelita drażliwego wyróżnia się dwie postacie choroby: zaparciową i z przewagą biegunek. Ta pierwsza charakteryzuje się nie tylko problemami z wypróżnianiem ale także kolkami, wzdęciami, uczuciem przelewanie się jedzenia w brzuchu, nudnościami i zgagą. Osoby z postacią biegunkową często biegają do łazienki po zjedzeniu posiłku, albo z samego rana, gdy tylko wstaną z łóżka, do tego odczuwają wzdęcia i ból.
Szybka pomoc w bólu
Niestety nie ma skutecznego leku na usunięcie choroby, ale odpowiednio dobrane tabletki pozwalają na zmniejszenie objawów, umożliwiają normalne funkcjonowanie. Łagodzą i usuwają ból, wzdęcia, uczucie skurczu i kolki. A ponieważ objawy mogą pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie warto mieć zawsze ze sobą małe tabletki, które działają rozkurczowo i szybko przyniosą ulgę.