Ekspres Krups, przelewowy, ciśnieniowy do biura?

Krups ekspres

Żadne biuro nie może obejść się bez ekspresu do kawy. Nie tylko dlatego, że chętnie piją ją pracownicy, którzy przez 8h muszą być skoncentrowani, ale z kawy korzystają także klienci. Im smaczniejsza, tym większe robi na wszystkich wrażenie. Bo Polacy coraz bardziej cenią sobie dobry smak intensywnego naparu z dużą dawką kofeiny.

Krups ekspres

Duży dzbanek z podgrzewaniem

Jeszcze kilka lat temu popularnym ekspresem w biurach był ten przelewowy. Teraz coraz więcej osób od nich odchodzi tłumacząc to smakiem kawy. Kawa z ekspresu przelewowego nie jest bowiem tak dobra, jak z ekspresu ciśnieniowego, zwłaszcza że kawa w dzbanku potrafi stać nawet kilka godzin. Wolne przelewanie się w wody z filtra do dzbanka nie pozwala zachować aromatu świeżych ziaren, który szybko się ulatnia. Niewątpliwymi zaletami jednak takiego rozwiązania w biurach jest wielkość dzbanka i pojemnika na wodę oraz utrzymywanie stałej temperatury kawy. Można zaparzyć nawet 8 filiżanek kawy, która przez długi czas będzie ciepła i gotowa do podania.

Duży ekspres ciśnieniowy

Część firm decyduje się na zakup profesjonalnego ekspresu do kawy. To świetne rozwiązanie, bo kawa z takiej maszyny jest niezwykle aromatyczna, zawsze świeża, w zaawansowanych maszynach można ustawić intensywność naparu, często też ziarna są mielone automatycznie i na bieżąco, tuż przed zaparzeniem. Jednak i tutaj bywają minusy – ekspres taki zajmuje bardzo dużo miejsca, hałasuje podczas mielenia kawy i wymaga codziennego czyszczenia i regularnej konserwacji, zwłaszcza w starszych i tańszych modelach.

Krups ekspres

Ekspres na kapsułki

Świetnym rozwiązaniem do niewielkiego biura może być ekspres Krups https://www.dolce-gusto.pl/machines  To rozwiązanie znane od lat i bardzo cenione przez smakoszy. Do ekspresu trzeba bowiem dokupić kapsułki, które wkłada się każdorazowo i z których można przygotować jedną kawę. Ekspres Krups zajmuje mało miejsca, jest cichy, a zakupienie kilku rodzajów kawy w kapsułkach pozwala pracownikom i klientom biura na picie swojej ulubionej kawy.

Zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komentarz