Jak dbać o urodę jesienią?

Jesień to sprawdzian skóry i odpowiedź na pytanie – jak o nią dbałaś w trakcie słonecznych wakacji. To właśnie ta pora roku uwydatnia pielęgnacyjne grzeszki, których nie da się ukryć, a przynajmniej nie od razu. Jeśli przesadziłaś z kąpielami słonecznymi, cera „odwdzięczy się” zmarszczkami oraz licznymi przebarwieniami. Ponadto suchość, odwodnienie oraz utrata elastyczności to tylko kolejne objawy złego potraktowania skóry w ciągu lata. Jak temu zapobiec? Podpowiadamy w artykule!

Włącz ochronny program pielęgnacyjny skóry!

Filarem, dzięki któremu pozbędziemy się uczucia pieczenia i gwałtownego ściągania skóry, to stosowanie kremów z filtrem UV. Słońce jesienią nie jest tak mocne, jak podczas wakacyjnego wypoczynku, niemniej jednak nakładanie kosmetyku o współczynniku minimalnym 20SPF to absolutny wymóg. Warto również postawić na naturalne nawilżanie skóry. Okazuje się, że w procesie tym, istotną rolę odgrywa mżawka. Spacery w pochmurne dni, skutecznie nawadniają cerę, przy okazji przystosowując organizm do zmiany temperatury i pory roku.

Pielęgnacja skóry zaczyna się na talerzu i… w wyciskarce

Jesień jako pora roku symbolicznie informuje nas o tym, że przemijamy, przy okazji zwiastując spokój i skupienie. To dobry czas na wprowadzenie odpowiednio zbilansowanej diety. Kolorowe posiłki pełne sezonowych warzyw skutecznie zadbają o odpowiednie nawilżenie skóry, tak samo, jak wyciskarki do owoców na WyciskarkiSokow.pl. W codziennym menu nie powinno zabraknąć ogórków, buraków, truskawek, jabłek, moreli, kiwi, pomarańczy oraz brzoskwiń. Ponadto nie zapomnij o piciu przynajmniej 1,5 litra niegazowanej wody mineralnej. Dzięki zdrowej rutynie zadbasz o odpowiednie nawilżenie skóry – ta stanie się gładsza, bardziej elastyczna – będzie razić młodzieńczym blaskiem.

Ekstremalnie wysuszona skóra – co wtedy?

Bardzo sucha i zaczerwieniona skóra, pokryta przebarwieniami aż woła o ratunek! W związku z tym warto codziennie stosować kremy tzw. emolienty. Preparaty te posiadają bardzo gęstą konsystencję oraz składają się z dwóch faz – wodnej i lipidowej. To one skutecznie natłuszczają skórę, przy okazji ograniczając odparowywanie wody z naskórka. Kiedy stosować tego typu krem? Tuż po wyjściu z kąpieli, na ciało jeszcze rozgrzane temperaturą wody, lekko wilgotne.

Motywacja dla urody!

Uroda oprócz kosmetyków potrzebuje również bodźców do działania. Dni, które robią się coraz krótsze, skutecznie zabierają nam dostęp do witaminy D. W wolnym czasie warto wyjść na powietrze, udać się na spacer, pobiegać lub wyruszyć na rowerową wycieczkę. Zasada „w zdrowym ciele, zdrowy duch” jest na tyle nieśmiertelna, aby skutecznie poradzić sobie z odbudową wysuszonej i zniszczonej skóry.

Warto zaznaczyć, iż jesienią nasz zapał i chęć do działania szybko przemija. Dlaczego tak się dzieje? Aura na dworze emanuje siarczystym wiatrem, pochmurnym niebem oraz niekończącymi się ulewami. Jeśli chcesz zadbać o swoją urodę, to udaj się na wizytę do domowego SPA.Weekendowa pielęgnacja – relaksująca kąpiel, nakładanie maseczki, peeling kawowy ciała, a nawet manicure w mocnym kolorze, pozwoli na odprężenie i czerpanie radości z niewielkich zabiegów.

Dodaj komentarz