Budapeszt. Atrakcje na weekend

budapeszt atrakcje

Tylko 870 km dzieli Warszawę od węgierskiej stolicy. Samochodem musielibyśmy poświęcić ponad 8h, samolotem jednak dolecimy w 1 godzinę i 10 min. A że połączeń bezpośrednich między lotniskiem w Warszawie a Budapeszcie jest sporo, warto zaplanować weekend czy krótki wypoczynek w tym właśnie mieście. Dlaczego warto?

budapeszt atrakcje

Niedaleko, a tak inaczej

W Budapeszcie czuć się będą dobrze zarówno ci, którzy lubią zwiedzać muzea, historyczne uliczki, ale także dobrze zjeść czy napić się wybornego, ale niedrogiego wina. Budapeszt to bardzo duże miasto, jednak najwięcej zabytków znajduje się w centrum, które można przejść na piechotę. Bez problemu jednak możemy po innych dzielnicach poruszać się tanim metrem czy tramwajami. I chociaż 2 czy 3 dni to naprawdę niewiele, można wiele zobaczyć, gdy wybierzemy z całej listy atrakcji Budapesztu te, które najbardziej nas zainteresują.

budapeszt atrakcje

Najbardziej znane atrakcje Budapesztu:

Góra Gellerta – wzgórze w centrum miasta. Na szczycie jest cytadela zbudowana przez Habsburgów oraz Pomnik Wolności
Zamek w Budzie – od XII wieku góruje nad Starym Miastem. Na wzgórze zamkowe prowadzi kolejka.
Most łańcuchowy – zbudowany w połowie XIX wieku. Pierwsze stałe połączenie między Budą i Pesztem. Z czterech stron strzegą go kamienne lwy.
Parlament – neogotycki, ogromny parlament, który stoi tuż nad brzegiem Dunaju. Połowa Parlamentu jest udostępniona turystom.
Plac świętej Trójcy z kolumną morową i kościołem Macieja Korwina.
Plac Bohaterów z Pomnikiem Tysiąclecia, z archaniołem Gabrielem na szczycie.
Bazylika świętego Stefana – warto wejść na szczyt, by zobaczyć miasto z góry.
Wyspa Małgorzaty – są na niej baseny z wodą termalną, place zabaw, ścieżki do biegania, kościół, hotel, największa fontanna Węgier, darmowe mini zoo.
Łaźnie Gellerta – baseny z wodą termalną

Zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komentarz