Andrzejki – gdy zwykły bal to banał

andrzejki

Andrzejki to popularne święto, podczas którego wszyscy się bawią. Wróżby to oczywiście stara tradycja, której nie może zabraknąć w domu czy szkole, ale zabawy andrzejkowe coraz bardziej przypominają wystawne bale sylwestrowe. Jednak kto nie chce tańczyć, może skorzystać też z innych, ciekawych ofert na spędzenie ostatniej listopadowej nocy.

andrzejki
Imprezy z menu rodem z PRL przyciągają nawet młode osoby

Powrót do przeszłości

Jak za PRL. Co prawda od upadku Polski Ludowej minęło ponad 25 lat, to wciąż niektórzy myślą o tamtych, wcale niełatwych latach z sentymentem. Raczej jest on wywoływany wspomnieniami młodości, niż miłością to pustych sklepów, jedzenia na kartek i brakiem perspektyw życiowych. Młodzi z kolei, zapoznając się z modą tamtych czasów mają na twarzy uśmiech politowania. Ten sentyment wykorzystują organizatorzy andrzejkowych imprez, zapraszając na bale w stylu PRL “Wejście tylko dla panów z wąsami”, “Obowiązuje kanon mody z lat PRL” a na stołach pojawiają się jarzynowe sałatki, galareta z nóżek z octem i herbata w musztardówkach. Dlatego, jeśli znudziły się Wam wystawne bale, długie suknie i homary oraz krewetki, może warto wybrać się właśnie na taką imprezę?

andrzejki
Zamiast balu SPA? Może być i tak!

Weekend w SPA

Chociaż w tym roku Andrzejki wypadają w środku tygodnia, to właściciele pensjonatów zacierają ręce, licząc na zyski w weekend poprzedzający Andrzejki, jak i ten po, oferując pakiety weekendowe “Bal z noclegiem”, “Weekend andrzejkowy” czy “Spa w Andrzejki” to popularne propozycje hoteli, ośrodków SPA i pensjonatów w całym kraju. Można więc albo zabawę do białego rana połączyć z relaksem (masażem, basenem, sauną) albo po prostu spędzić ten czas oddając się błogiemu leniuchowaniu.

Zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komentarz