Akcesoria barowe, z których skorzystasz w domu

Wolny wieczór czy weekend ze znajomymi to idealny czasy, by zrobić sobie i innym dobrego drinka. Napić się chłodnego trunku i rozluźnić. Pomóc w tym mogą rozmaite akcesoria barowe, które są na tyle dostępne, że goszczą w naszych domach. Do wyboru mamy całkiem sporo sprzętu, który sprawdzi się nawet w rękach amatorów, ale i tych, którzy chętnie eksperymentują z kolorowymi napojami i szukają czegoś bardziej profesjonalnego.

Co wybrać?

Jeśli lubimy komponować rozmaite trunki, w naszym domu nie może zabraknąć kilku akcesoriów. Przede wszystkim dobry korkociąg. Motylek bądź wygodniejszy korkociąg z dźwignią. W zależności od tego, który okaże się być dla nas bardziej komfortowym podczas użytkowania.

Gdy już otworzymy butelkę z ulubionym trunkiem, warto by było mieć do czego go nalać. Niemalże obowiązkowo na wyposażeniu powinny się znaleźć kieliszki. Mogą być te do wódki, wina czy też do szampana. Pamiętajmy o tym, że wbrew pozorom kształt i wielkość kieliszka, wpływają na to czy trunek nam odpowiednio smakuje i osiąga pożądaną temperaturę.

Z kolei by utrzymać tę ostatnią przed nalaniem kolejnej porcji, w domowym barku powinno znaleźć się miejsce na wiaderko do lodu. Dzięki niemu butelka z szampanem pozostanie odpowiednio schłodzoną, a i sposób podania zyska na uznaniu gości. Ciekawe propozycje, to chociażby wiaderka do lodu DoGotowania.pl.

Modne ostatnio shakery to już nieco bardziej profesjonalny sprzęt, ale i taki, z którym poradzą sobie amatorzy. Dzięki shakerom wygodnie, szybko i sprawnie przyrządzimy drinki oraz koktajle, które z pewnością zachwycą gości, a także nas samych.

Jak wybierać akcesoria barowe?

Przede wszystkim dopasowując je do własnych potrzeb. Kolejno zwracając uwagę na jakość wykonania, precyzję i estetykę. Zastosowane materiały, które zadecydują o trwałości oraz o tym, w jaki sposób akcesoria prezentują się na stole. Nie mniej ważna pozostaje wygoda użytkowania. Tym bardziej, gdy chodzi o otwieranie butelek z trunkami i ich podawanie. To ważne, ponieważ zabrudzenia z win, kolorowych alkoholi i dodatków do nich, są trudne do usunięcia. Ten aspekt szczególnie bierzemy pod uwagę, gdy decydujemy o korkociągu.

Jeśli w grę wchodzą shakery do koktajli, warto zadbać o wysoką jakość stali nierdzewnej. Szczelność i wygodę mieszania poszczególnych składników. Wbrew pozorom każdy element tego typu ma wpływ na to czy przyrządzany napój, będzie dobrze smakował.

Przechowywanie i czyszczenie

Każde z powyższych akcesoriów powinno być odpowiednio przechowywane oraz czyszczone. Kieliszki wymagają delikatnego obchodzenia się z nimi, bo łatwo o uszkodzenia. Kryształ dobrze jest regularnie pielęgnować, by nie stracił swojego blasku. Stalowe shakery, wiaderka do lodu czy szczypce do nakładania lodu, będą wyglądać estetycznie, jeśli od razu po umyciu wytrzemy je do sucha, bowiem zasychające krople wody tworzą nieestetyczne plamy i wpływają na pogorszenie właściwości produktów.

Wybierzmy akcesoria barowe idealne dla siebie, znajdźmy dla nich miejsce i korzystajmy z możliwości przyrządzania wyśmienitych trunków.

Dodaj komentarz