Wpływ diety na stan i zdrowia i samopoczucie

Niewłaściwa dieta uboga w witaminy i składniki mineralne, złe nawyki żywieniowe, jedzenie typu „fast food” w nieograniczonej ilości, nadmiar słodyczy, kawy i alkoholu oraz brak aktywności fizycznej i odpowiedniej ilości snu w ciągu doby prowadzi nie tylko do nadwagi czy otyłości u dzieci i dorosłych, ale przede wszystkim staje się przyczyną wielu niebezpiecznych dla zdrowia chorób cywilizacyjnych: nadciśnienia tętniczego, cukrzycy typu II, zaburzeń krążenia krwi, chorób serca, osteoporozy, depresji i wielu innych.

Znaczenie właściwej diety

W związku z nadwagą i otyłością, które osłabiają układ odpornościowy zwiększa się ryzyko infekcji, stanów zapalnych, pojawiają się bolesne obrzęki, nieestetyczne zmiany skórne takie jak wypryski, cellulit czy rozstępy, bóle brzucha, biegunki, wzdęcia i zaparcia, a organizm znacznie szybciej zaczyna się starzeć. Na szczęście z roku na rok, w wyniku licznych kampanii społecznych propagowanych na szeroką skalę przez media, rośnie liczba osób, które dbają o urodę, sylwetkę i wygląd zewnętrzny poprzez walkę ze zbędnymi kilogramami, zmianę dotychczasowego stylu życia oraz dietę. Na szczęście z roku na rok, w wyniku licznych kampanii społecznych propagowanych na szeroką skale przez media, rośnie liczba osób, które dbają o urodę i sylwetkę poprzez walkę ze zbędnymi kilogramami, zmianę dotychczasowego stylu życia oraz dietę. Niestety zdecydowana większość osób, a w szczególności kobiet, poszukuje szybkich rozwiązań, korzystając z cudownych diet, które jednak nie przynoszą oczekiwanych efektów, często wręcz przynoszą odwrotny skutek, powodując tzw. efekt jo-jo.  Należy bowiem pamiętać, że każdy człowiek posiada inne preferencje smakowe i zapotrzebowanie na poszczególne wartości odżywcze, dlatego dieta powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb, wieku, płci, stylu życia, trybu życia, rytmu dnia i aktywności fizycznej, a jednocześnie uwzględniać wytyczne wskazane w światowej piramidzie żywienia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dieta indywidualna

Dieta indywidualna, specjalnie opracowana dla konkretnej osoby prze doświadczonego i posiadającego niezbędną wiedzę dietetyka, uwzględnia również wszelkie alergie pokarmowe, schorzenia i dolegliwości, dzięki czemu pozytywnie wpływa na stan zdrowia i poprawia samopoczucie. Przygotowanie racjonalnej, odpowiednio zbilansowanej diety, zawierającej wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu wartości odżywcze może stanowić prawdziwe wyzwanie, dlatego warto skorzystać z porad doświadczonego dietetyka, który pomoże zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe i wskaże odpowiedni kierunek. Doskonałą wskazówkę stanowią również specjalistyczne blogi internetowe, zawierające szereg prostych, smacznych i zdrowych przepisów, które nie wymagają posiadania szczególnej wiedzy czy umiejętności i doświadczenia kulinarnego.

Aplikacja Kcalmar

Z myślą o osobach zmagających się ze zbędnymi kilogramami, a jednocześnie zapracowanych i zabieganych, powstała innowacyjna aplikacja Kcalmar dostępna na telefony z systemem iOS oraz Android, która bezpośrednio łączy pacjentów z profesjonalnymi dietetykami. Dzięki aplikacji Kcalmar zainteresowana osoba wybiera własny program odżywiania, przygotowany przez specjalistów, a następnie raz w tygodniu otrzymuje nowy jadłospis z listą zakupów.

Dodaj komentarz