Warsztaty teatralne dla małych aktorów

Wielu rodziców niesłusznie uważa, że teatr nie jest przeznaczony dla dzieci. Nic bardziej mylnego, ponieważ także taka forma kultury jest uwielbiana przez dzieci. To świetna alternatywa dla kina, ponieważ maluchy mogą zobaczyć wtedy na scenie żywych aktorów i wciągnąć się w snutą przez nich opowieść jeszcze bardziej. Co więcej, po wizycie w teatrze wiele dzieci pragnie także zostać aktorami. Wtedy bardzo pomocne będą w tym specjalne warsztaty teatralne – teraz możemy skorzystać z nich w wielu miastach w Polsce.

Warsztaty teatralne są dla dzieci doskonałą okazją do poznania zawodu aktora oraz jego tajników, ale nie tylko. Także dzięki nim maluchy mogą same wcielić się w aktorów oraz dowiedzieć się, jak to jest, gdy gra się na scenie. Warsztaty te również rozwijają dziecięcą wrażliwość i wyobraźnię, wspierają kształtowanie się umiejętności społecznych, dlatego uczestnictwo w nich niesie ze sobą wiele korzyści.

Z warsztatów teatralnych możemy skorzystać przede wszystkim właśnie w teatrach. Dla dzieci to niesamowita okazja do tego, aby zobaczyć sam budynek od środka, nie tylko podczas uczestnictwa w samych spektaklach. Zajrzenie za kulisy, poznanie pracy innych osób w teatrze, w tym scenografów czy charakteryzatorek może być niesamowitą przygodą.

W trakcie warsztatów dzieci zapoznają się z różnymi formami teatralnymi. Są to między innymi pantomima, teatr cieni, teatr tańca, improwizacja, teatr poetycki. Oczywiście, przekazywanie wiedzy odbywa się poprzez zabawę, co powoduje, że dzieci tak dobrze bawią się w trakcie warsztatów teatralnych. Zabawy pomagają przy tym w ćwiczeniu dykcji, rozwijaniu poczucia rytmu, koordynacji ruchowej i manualnej, pamięci muzycznej.

Warsztaty prowadzone są dla dzieci w wieku od około 5-6 lat, ale są także prowadzone zajęcia przeznaczone dla dzieci starszych. Jeśli interesują cię warsztaty teatralne dla dzieci Warszawa jest jednym z miast, gdzie do dyspozycji mamy szeroką gamę propozycji. Można sprawdzić je już teraz on-line. Spotkania prowadzone są jednorazowo lub w seriach.

Dodaj komentarz