Sprawdź najlepsze odkurzacze bezworkowe

odkurzanie

Odkurzanie mieszkania to dla wielu osób nieprzyjemny obowiązek. A zwłaszcza te z alergiami albo hodujące zwierzęta muszą go wypełniać nawet codziennie. Odpowiedni odkurzacz może jednak sprawić, że sprzątanie mieszkanie stanie się zajęciem miłym, szybkim i skutecznym.

Idealnie czyste powietrze

Na szczególną uwagę alergików i osób ze zwierzętami zasługują odkurzacze bezworkowe, które zbierają kurz, sierść, wszelkie zanieczyszczenia do szczelnych i chronionych filtrem Hepa pojemników o pojemności około 1,5 litra (w zależności od modelu). Pojemnik taki jest przezroczysty i gdy jest zapełniony, jego zawartość wystarczy wyrzucić do zwykłego śmietnika. Taki sposób uniemożliwia zaleganie kurzu w worku papierowych, nie wymaga wymiany worków, co z kolei oszczędza czas i prowadzi do sporych oszczędności, ale także sprawia, że sam odkurzacz jest lekki.

odkurzaniePozornie zwykły odkurzacz

Nowoczesne odkurzacze bezworkowe mają niewielkie wymiary, a olbrzymią moc ssącą, która zbiera nawet najmniejsze pyłki. Jednocześnie filtr Hepa nie pozwala na wydostanie się zanieczyszczeń poza odkurzacz i oczyszcza powietrze. Tak jak przy tradycyjnych odkurzaczach, tak i przy bezworkowych użytkownik korzysta z teleskopowych rur, ssawek do różnych podłóg i końcówek, które pozwalają na posprzątanie nawet trudno dostępnych miejsc. Z odkurzacza można także korzystać podczas czyszczenia mebli tapicerowanych oraz samochodów.

Dodaj komentarz