Przyjaciel, czy ktoś więcej?

czy to tylko przyjazn

Na pewno i mówię to w pełni świadomie, każda z nas ma przy sobie kogoś takiego, kogo zna na wskroś i oczywiście wzajemnie. Ten ktoś – teraz możecie sobie pomyśleć o jego/jej imieniu, jest dla nas bardzo ważną osobą. Prawdopodobnie znacie go już od dawna, uznajecie za najlepszego kolegę a nawet przyjaciela bardzo bliskiego waszemu sercu, ale czy nigdy nie przyszło wam na myśl, że mogłoby to być coś więcej niż tylko przyjaźń? Teraz możecie się wypierać, że nigdy w życiu! Nie ma szans! Oszalałaś?! Ale czy w głębi duszy chociaż raz nie pomyślałyście o tym jakby to wszystko wyglądało gdybyście byli razem? Dlaczego właśnie tak sprawy wyglądają a nie inaczej? Może kiedyś ktoś wam mówił – ładna z was para a wy zmieszani odpowiadaliście szybko, że jesteście tylko przyjaciółmi. Kto wie, może potem oboje długo rozmyślaliście nad tymi konkretnymi słowami jakiegoś przypadkowego przechodnia spotkanego gdzieś w sklepie czy gdziekolwiek indziej.

Patrząc jednak z drugiej strony, to właściwie jest możliwość i to całkiem spora, że was i waszą bliską osobą nie łączy nic więcej oprócz czystej relacji skupiającej się na najlepszej przyjaźni. Tylko jak się w tym wszystkim połapać? To tylko przyjaciel – audiobook, który pomógł już wielu ludziom zrozumieć swoje uczucia do drugiej osoby, może w tym pomóc i wam. Jeśli któraś z was nadal nie jest pewna swoich uczuć względem przyjaciela w pierwszej kolejności należałoby szczerze z nim/nią o tym porozmawiać, ponieważ jeśli tego nie zrobicie wasze relacje legną w gruzach, niestety.

Jeśli jednak nie wiecie jak zacząć, może się wstydzicie albo boicie się, że jeśli poruszycie ten temat to wasza przyjaźń rozpadnie się na miliony kawałeczków, których nie sposób pozbierać w jedną, spójną całość powinniście posłuchać audiobooka. Ręczę, że pomoże wam zdobyć wiedzę w jaki sposób zacząć rozmawiać o uczuciach. Poczujecie się po prostu pewniej w obecnej sytuacji. Uwierzcie mi wiem, że rozmowa na ten temat może być bardzo trudna bez względu na to czy skorzystacie z czyjejś pomocy czy wszystko co będziecie wypowiadać będzie płynęło z waszych serc ale naprawdę warto rozjaśnić sytuację, która być może męczy was od jakiegoś czasu. Możliwe nawet, że nie daje wam spać po nocach. A co jeśli nigdy nie spróbujecie, dacie za wygraną i zostaniecie w męczącej was relacji albo jeszcze gorzej – zakończycie przez to przyjaźń? Możecie do końca życia żałować że nie spróbowaliście, nie okazaliście swoich uczuć. Być może druga osoba również darzyła was tym samym, gorącym uczuciem i gdyby tylko któreś z was miało na tyle odwagi aby szczerze wyznać drugiemu co czujecie, czego się obawiacie, możliwe, iż wasz los wprost idealnie by się potoczył. Wystarczy tylko w końcu się odważyć, wyjść z inicjatywą, bo życie jest za krótkie i nie radzę go marnować przez niepewność i nieśmiałość. Żyjcie i bądźcie szczęśliwe! Teraz ktoś może powiedzieć a co jeśli mój przyjaciel nie będzie czuł tego samego co ja? Co wtedy zrobię? Zepsuję tym naszą relację! Stracę najbliższą mi osobę! Jak już wcześniej wspomniałam, życie jest zbyt krótkie i naprawdę nie warto zastanawiać się nad negatywnymi skutkami naszych decyzji – oczywiście nie wszystkich. Gdy tak się jednak stanie, jeśli przyjaźń z tą osobą będzie zbyt bolesna, powinniście ją zakończyć dla swojego i drugiej osoby dobra. Wiem, wiem może to być bardzo ciężkie ale pomyślcie jak ciężkie było by widywanie tej osoby z kimś innym, będąc świadomą, że wam nigdy się w ten sposób nie ułoży.

Mówię szczerze i z własnego doświadczenia – zakończenie przyjaźni naprawdę będzie lepszym wyjściem dla was obu. Podsumowując mój jakże długi ale uważam, że także bardzo potrzebny wywód, jeżeli czujecie, że w waszej przyjaźni zależy wam na czymś więcej, po prostu szczerze o tym porozmawiajcie i nie męczcie się. No bo skąd wiadomo, że od razu ta mała komplikacja zniszczy relacje nad którą długo pracowaliście?  Nie możecie być tego pewne. Nikt z nas nie może.

Dodaj komentarz