Organiczne podpaski – czym różnią się od zwykłych?

podpaski higieniczne

Organiczne podpaski pojawiły się na rynku już jakiś czas temu. Wiele kobiet przekonało się do ich stosowania. Oprócz wielu pozytywnych właściwości mają one również istotne znaczenie w kontekście ochrony środowiska. Czym więc różnią się podpaski organiczne od tych zwykłych dostępnych w każdej drogerii?

Właściwości podpasek organicznych

Rynek produktów ekologicznych i organicznych rozwija się w szybkim tempie. Producenci przedmiotów i artykułów tego typu z powodzeniem zaczynają konkurować z ogólnodostępnymi do tej pory produktami. A ich produkty często wyprzedzają jakością te dotychczas wybierane przez klientów. Jednym z takich produktów są organiczne podpaski. Stają się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród pań, dla których środowisko i dbanie o planetę odgrywa w życiu ważną rolę. Podpaski wykonane są z naturalnej bawełny, która jest w pełni biodegradowalna. Dzięki czemu zużyte podpaski nie stanowią zagrożenia dla środowiska, nawet jeśli są jednorazowe. Ich zaletą jest to, że wykonane są z naturalnego tworzywa, przez co są w pełni bezpieczne. Mogą je stosować nawet kobiety ze skłonnością do podrażnień i alergii. Bez wątpienia będą najlepszym rozwiązaniem i zapewnią komfort podczas trudnych dni. Podpaski organiczne mają podobny kształt do popularnych podpasek znanych z reklam producentów. Są cienkie, nie przesuwają się, dobrze przylegają do ciała i bielizny.

Czym różnią się podpaski organiczne od zwykłych?

Podstawową różnicą między podpaskami organicznymi a tymi zwykłymi z drogerii jest ich skład. Podpaski drogeryjne są wykonane z wiskozy i celulozy, niektóre zawierają w składzie bawełnę. Tworzywa te podczas kontaktu z wrażliwą skórą w miejscach intymnych mogą powodować wystąpienie podrażnień lub reakcji alergicznych. Podpaski organiczne wykonane z naturalnych tworzyw neutralizują to ryzyko, pomagają skórze oddychać i nie stwarzają środowiska do rozwoju bakterii. Największą przewagą podpasek organicznych jest ich wpływ na środowisko. Fakt, że podpaski organiczne są biodegradowalne, stawia je wysoko ponad drogeryjnymi artykułami. Zużyte podpaski zawierające celulozę i wiskozę rozkładają się znacznie dłużej. Według przeprowadzonych badań jedna zwykła podpaska potrzebuje kilkudziesięciu lat, żeby ulec całkowitemu rozpadowi.

Podpaski organiczne są bez wątpienia lepszym wyborem. Zapewniają bezpieczeństwo zarówno kobiecie, jak i naszej planecie.

Dodaj komentarz