Olejowanie włosów na sucho

olejowanie włosów na sucho

Piękne i zdrowe włosy to nasza najlepsza wizytówka. Niestety w życiu każdej z nas zdarzają się sytuacje, że nasza fryzura zaczyna odbiegać od ideału. Kosmetyczne grzeszki, niewłaściwa pielęgnacja, zbyt częsta stylizacja, nieumiejętne rozjaśnianie. Czasami nie trzeba wiele, aby zniszczyć włosy. Panika nic tu nie da. Zamiast niej należy przejść do działania i jak najszybciej rozpocząć akcję naprawczą. Oczywiście polecam wam suplementy diety na bazie skrzypu polnego, cynku i pokrzywy. Zadbają one o włosy od wewnątrz. Dobrze sprawdzą się też lekkie szampony regeneracyjne, zwłaszcza te ziołowe. Jednakże podstawą w przywracaniu włosów do życia jest zabieg olejowania. Można go przeprowadzać na mokro i na sucho. Ja wolę na sucho, bo wtedy mam wrażenie, że oleje lepiej wtapiają się we włosy i tym samym działają skuteczniej. Olejowanie włosów znane było już w czasach starożytnych. Zabieg ten stosowały Egipcjanki i Hinduski. Dziś cieszy się nie mniejszą popularnością. Coraz więcej kobiet decyduje się na nakładanie na włosy oleju, bo efekt końcowy jest naprawdę spektakularny.

Olejowanie włosów – zalety

Olejowanie włosów to zabieg, który potrafi zdziałać cuda. Przede wszystkim skutecznie naprawia włosy i przywraca im świetną kondycję. Nawilża naszą czuprynę i sprawia, że staje się mocniejsza, zdrowsza i bardziej lśniąca. Olejowanie świetnie sprawdza się w przypadku włosów wypadających i zniszczonych nieudaną koloryzacją. Aby zabieg przyniósł oczekiwane efekty musi być przeprowadzany regularnie. Należy także wybrać odpowiednie oleje – bez chemii czy sztucznych dodatków.

olejowanie włosów zalety

Jak przeprowadzić zabieg olejowania włosów na sucho?

Olejowanie włosów na sucho polega na nakładaniu oleju na suche, nieumyte włosy. Ale uwaga! Włosy nie mogą być zbyt brudne i przetłuszczone. Nie mogą być też oblepione lakierami czy piankami do stylizacji. Najlepiej umyć włosy dzień przed olejowaniem. Wówczas najlepiej wchłoną składniki odżywcze. A jak to wygląda krok po kroku? Włosy rozpuszczamy i dokładnie rozczesujemy. W zależności od długości włosów, nabieramy na dłoń 1 lub 2 łyżki oleju i rozcieramy go jak krem. Następnie rozprowadzamy olej na całych włosach. Jeśli jest taka potrzeba – również na skórze głowy. Przeczesujemy włosy grzebieniem. W ten sposób olej lepiej rozprowadzi się po wszystkich pasmach. Spinamy włosy w kok lub zaplatamy w warkocz. Na koniec owijamy głowę ręcznikiem. Całość trzymamy około 1 godziny. Po tym czasie myjemy włosy i gotowe.

Dodaj komentarz