Hurtowania odzieży damskiej – partner do prowadzenia biznesu.

Prowadzenie biznesu odzieżowego w dzisiejszych czasach może stanowić wyzwanie. Trendy pojawiają się równie szybko jak i szybko znikają. Często wyznaczane są przez celebrytów, muzyków, aktorów czy po prostu influencerów, którzy na swoich social mediach pokazują coraz to nowsze stylizacje. Bez względu na to, czy prowadzimy biznes stacjonarny czy online, atrakcyjna i konkurencyjna oferta to podstawa sukcesu. Inwestycje w visual merchandising, nowoczesną stronę, obsługę czy marketing nie zwrócą się, jeśli klienci nie znajdą w naszym sklepie niczego, co by ich zainteresowało. Szczególnie wymagającą grupą odbiorców są kobiety. Odzież damska jest zróżnicowana, panie szybciej reagują na trendy. Jednocześnie jak potwierdza wiele badań: kupują częściej niż panowie, jest to więc atrakcyjna grupa docelowe. Jednak jak zadowolić tak wymagającą klientelę? Jak zaopatrzyć nasz butik, by oferta była pełna i bogata? Podstawą jest dobra hurtownia odzieży damskiej.

Hurtownia odzieży damskiej – zalety.

Hurt odzieży to świetne wyjście jeśli decydujemy się sprzedawać gotowe produkty. Zyskujemy nie tylko dostęp do szerokiej oferty w jednym miejscu, ale też ceny są atrakcyjne. Im większe ilości zamawiamy, tym lepszą cenę możemy uzyskać. Ma to znaczenie zwłaszcza gdy kupujemy tzw. hity sprzedażowe czy „dojne krowy” – czyli rzeczy, które zamawiamy w dużych ilościach i zawsze możemy liczyć na zysk z ich sprzedaży. Czym będą te produkty zależy od charakterystyki naszego biznesu.  W przypadku odzieży damskiej mogą być to rzeczy bazowe, jak neutralne podkoszulki i t-shirty. Jeśli zajmujemy się sprzedażą sukienek, mogą być to klasyczne kroje jak np. mała czarna. Jeśli  natomiast chcemy przetestować nowy produkt, warto upewnić się jakie są minimalne ilości do zamówienia. Na pewno kluczem to udanych zamówień jest też znajomość swojej klienteli, stałe śledzenie trendów (np. na social mediach) i dopytywanie o opinie na temat dotychczasowych kolekcji. Nie bójmy się tego robić, większość klientek z przyjemnością podzieli się swoją opinią.

Hurtownia odzieży damskiej – jak wybrać?

Wchodząc w współpracę z hurtownią odzieży zwracajmy uwagę nie tylko na różnorodność asortymentu, jego  jakość i dostępność. Warto zwrócić uwagę skąd pochodzą towary, jak często pojawiają się nowości a nawet jak towary są wyeksponowane. Dobra ekspozycja pomoże nam szybciej znaleźć czego szukamy i stworzyć pełną ofertę. Pamiętajmy, że odzież damska to w dużej mierze udane stylizacje. Wybierając produkty patrzmy, czy nasze klientki będą mogły z nich stworzyć całość. To wygodne dla nich, a dla nas szansa na większy zarobek. Równie ważne będą rzeczy związane z obsługą:

  • jak szybko hurtowania reaguje na nasze zapytania?
  • czy możemy liczyć na partnerskie podejście w razie problemów, np. jakościowych?
  • jak wygląda transport i jego koszty?
  • jakie są możliwości negocjacji?

Warto wspomnień jeszcze o dropshippingu, który można spotkać w sklepach online. Sklep zajmuje się wtedy pozyskaniem klienta i sprzedażą, a towar jest wysyłany bezpośrednio z hurtowni. Dzięki temu nie musimy posiadać własnych magazynów. Hurtownia zajmie się zapakowaniem zakupów i wyśle do klienta. To wygodne, jednak wymaga dobrego wyboru partnera biznesowego. Musimy mieć pewność, że odzież damska trafiająca do naszych odbiorczyń jest odpowiedniej jakości.

Hurtownia odzieży damskiej to więc podstawa efektywnego prowadzenia biznesu odzieżowego. Warto szukać miejsc z którymi połączą nas stałe relacje biznesowe, oparte na wzajemnym szacunku i zrozumieniu potrzeb. Zwracajmy uwagę na nieoczywiste rzeczy. Ważna jest nie tylko mnogość wzorów i jakość odzieży, ale komunikacja, wygoda korzystania, podejście do klienta. Znajdując takie miejsce będziemy mogli w spokoju skupić się na tym, co stanowi podstawę działalności firmy: oferowanie modnych i jakościowych kolekcji. Nasze klientki odwdzięczą nam się poleceniami. A przecież marketing szeptany to najlepszy i najskuteczniejszy rodzaj marketingu.

Dowiedz się więcej na https://hurtownialuka.pl/

 

Dodaj komentarz