Fotografia reportażowa i inne formy ślubnych sesji

aparat fotograficzny

Fotografia ślubna to najlepszy sposób na zachowanie w pamięci wyjątkowe chwile. Film ze ślubu i wesela to oczywiście też znakomita pamiątka, ale sprawny fotograf z aparatem jest w stanie stworzyć niezwykły wprost album ze zdjęciami. A możliwości sfotografowania tego wyjątkowego dnia jest wiele. I nie trzeba skupić się tylko na zdjęciach z kościoła czy stylizowanych w studio.

fotografia ślubna

Fotografia reportażowa
Bardzo modna obecnie metoda uwieczniania ślubu, ale też wcześniejszych przygotowań. Fotograf, niczym reporter gazety wręcz śledzi z obiektywem panią i pana młodego. Jest z nimi od rana i robi zdjęcia także u kosmetyczki, fryzjera, podczas nakładania makijażu, następnie zdjęcia z kościoła, urzędu i sali ślubnej. Świetnym rozwiązaniem jest wynajęcie dwóch fotografów – jeden chodzi krok w krok za panią młodą, a drugi za panem młodym, znajduje się w cieniu przygotowań, a reportaż przez to jest niezwykle naturalny.

Fotografia studyjna
Bardzo klasyczny typ fotografii ślubnej. Podczas spotkania fotografa z młodą parą, zdjęcia są pozorowane, portretowe, sesja jest reżyserowana. Pozy są ustawiane, ale powinny być maksymalnie naturalne. Podczas robienia zdjęć wykorzystywane są różne fotograficzne akcesoria i dodatki.

fotografia ślubna

Fotografia plenerowa
To nieco inna forma fotografii w studiu. Zdjęcia są naturalne, a plener może wybrać sama para, jak i fotograf. Bardzo często wykorzystywane są malownicze miejsca: plaża, brzeg jeziora, łąka, okolice ruin zamku, pałac czy stary dworek. Zdjęć nie trzeba wykonywać w dniu ślubu, można to zrobić nawet kilka dni przed lub po, jeśli nie udało się trafić w odpowiednią pogodę.

Dodaj komentarz